Poprzedni temat :: Następny temat
Aqua Accessory
Autor Wiadomość
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-05-02, 19:54   Aqua Accessory

Czy ktoś z Was albo z Waszych pociech używał "pokrowca" na procesor do pływania (Aqua Accessory? Jeżeli tak to jakie są Wasze opinie?
Ja zamierzam nabyć te pokrowce. Niestety koszt 5 sztuk w Medicusie to około 100 zł, za podobną cenę można nabyć w Anglii opakowanie 30 sztuk. Problemem są koszty przesyłki z Wysp do Polski, bo są podobne do ceny zakupu.
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-05-02, 21:50   

krakus02 napisał/a:
Niestety koszt 5 sztuk w Medicusie to około 100 zł, za podobną cenę można nabyć w Anglii opakowanie 30 sztuk. Problemem są koszty przesyłki z Wysp do Polski, bo są podobne do ceny zakupu.


No to skrzyknijcie się w kilka osób i sprawa załatwiona? 200zł/30sztuk to prosty rachunek. :-)
Zresztą 100/5 jeszcze prostszy. ;-)

Nawet nie wiedziałem, że takie coś jest! Choć trochę przecież wiem. ;-)
Wydaje się - na podstawie obrazków - że bez czepka nie ma po co do wody wchodzić. No chyba żeby nogi zamoczyć. ;-)

Rozumiem, że dają gwarancję "w razie czego" na procesor. ;-)

A co tam u Oli słychać?
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-05-03, 09:34   

mirek napisał/a:
No to skrzyknijcie się w kilka osób i sprawa załatwiona? 200zł/30sztuk to prosty rachunek. :-)
Zresztą 100/5 jeszcze prostszy. ;-)

...też tak myślałem :)

mirek napisał/a:
bez czepka nie ma po co do wody wchodzić. No chyba żeby nogi zamoczyć. ;-)

do samego pływania to chyba zdejmowałbym procesor (chciałbym zobaczyć ten pokrowiec "na żywo"). Chciałbym zabezpieczyć zabawy nad brzegiem morza, które wymagały ode mnie zachowania zwiększonej ostrożności.

[ Dodano: 2013-05-03, 10:39 ]
mirek napisał/a:
A co tam u Oli słychać?

Dziękuję, Ola uczy się w szkole ogólnodostępnej, nie jest łatwo, ale ma dobrą opiekę ze strony nauczycieli oraz dodatkowo jest rehabilitowana.

[ Dodano: 2013-05-03, 10:45 ]
Cytat:
Rozumiem, że dają gwarancję "w razie czego" na procesor.

o to nie pytałem się, ale czy ubezpieczenie procesora nie obejmuje zalania woda...? Muszę się o to dopytać.
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
domanpav 

Dołączył: 14 Gru 2013
Posty: 3
Wysłany: 2014-05-22, 16:37   Czy ktoś może się podzielić jak działają te woreczki?

Czy ktoś może się podzielić jak działają te woreczki? na ile starczają czy są jednorazowe i jak trzymają się na uchu, zbliża się sezon kąpieli więc pytanie na czasie:)
 
     
Adam89 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 138
Wysłany: 2014-05-22, 21:06   

Woreczki są jednorazowe. Wkłada się procesor mowy, odpowiednio ustawia kabel i cewkę, klipsuje się i to wszystko na głowę. Wyciągnięcie procesora wiąże się z koniecznością zniszczenia worka. Jest to zabezpieczenie przed pokusą wielokrotnego użycia.

Jeżeli interesowałoby Cię coś "wielorazowego" (konkretnie 50-razowego) - jest jeszcze akcesorium aqua+, ale podejrzewam, że będzie dosyć drogie:

http://www.cochlear.com/w...a-plus#plus-one
_________________
UL - niesłyszące od 1993 r. - Nucleus 6 (aktywacja 18 XI 2013 r.)
UP (Phonak Bolero Q70, wcześniej Widex Inteo-9) - stan od 1990r.:
- - - 10 db - - 75 db - - - 85 db - - - 75 db - - - 65 db
do 500 Hz - 1000 Hz - 2000 Hz - 4000 Hz - 8000 Hz
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2014-05-23, 09:06   

Sprawdzilem . W sklepie Cochlear w Barcelonie komplet 100 szt Aqua Accesory kosztuje 35 euro . Jak cos to pw
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
ekspertcochlear 


Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 33
Wysłany: 2014-06-26, 12:22   Re: Aqua Accessory

krakus02 napisał/a:
Czy ktoś z Was albo z Waszych pociech używał "pokrowca" na procesor do pływania (Aqua Accessory? Jeżeli tak to jakie są Wasze opinie?
Ja zamierzam nabyć te pokrowce. Niestety koszt 5 sztuk w Medicusie to około 100 zł, za podobną cenę można nabyć w Anglii opakowanie 30 sztuk. Problemem są koszty przesyłki z Wysp do Polski, bo są podobne do ceny zakupu.


Witam,

z opiniami rodziców na temat aqua akcesorium możesz się zapoznać na stronie razemdlasluchu.pl (VII Konferencja on-line).

W Polsce dostępna jest już najnowsza wersja aqua akcesorium, która jest wielokrotnego użytku.

Pozdrawiam,
Łukasz Narożny
_________________
Razem dla słuchu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,035 sekundy. Zapytań do SQL: 8