Poprzedni temat :: Następny temat
Wkładka uszna i aparat słuchowy
Autor Wiadomość
Jotpek 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 6
Wysłany: 2014-05-24, 10:54   Wkładka uszna i aparat słuchowy

Witam!
Jesteśmy wraz z żoną na etapie wyboru aparatu słuchowego dla niej.
Po wizycie u audiologa, badaniach słuchu itd.
Żona ma zlecenie na dwa aparaty słuchowe.
Odwiedziliśmy trzy firmy oferujące aparaty słuchowe.
W czasie takiej pierwszej wizyty przedstawicielka firmy Videx była tak przekonywująca, że zdecydowaliśmy się na wykonanie dwóch wkładek dousznych za kwotę 300 zł. Byliśmy przekonani, że wkładkę będzie można połączyć z aparatem zausznym dowolnej firmy.
W czasie wizyt w kolejnych zakładach okazało się, że nie do końca jest to prawdą.
W tej chwili zdecydowalibyśmy się na aparat firmy Audio Service DUO 12 G2 .
Protetyk słuchu stwierdził, że trzeba wykonać nowe wkładki.
Mam zatem pytanie, czy rzeczywiście nie da się połączyć wkładki przeznaczonej dla aparatu Videx z aparatem Audio Service? Czy końcówki (rożki) aparatów różnych producentów mają różne zakończenia uniemożliwiające dołączenie dżwiękowodu innego producenta.
Serdecznie dziękuję za wyjaśnienia.
_________________
Jotpek
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-05-24, 14:58   

DUO 12 G2 ma standardowy rożek. Jak większość aparatów słuchowych.
Cała dyskusja nie ma sensu, skoro nie wiadomo, jakie wkładki wykonano wcześniej.

A czym ten protetyk uzasadnił konieczność wykonania innych wkładek?
Może w ogóle nie chodziło o sam "wężyk"ale o rodzaj wkładki?
Może uważa, że ze względu na charakter ubytku słuchu, możliwości aparatu, budowę ucha, optymalna byłaby wkładka systemu otwartego?
A może odwrotnie?

Jaki w ogóle sens miało wykonywanie wkładek i płacenie za nie, skoro należało skorzystać z refundacji?
Tym bardziej, że i tak w znacznej mierze sam aparat ma jakiś wpływ na wybór charakteru indywidualnej wkładki.

A jeśli nie o kolejne pieniądze chodzi, to ... pozostaje uwierzyć protetykowi, który ma doświadczenie z tymi aparatami. ;-)
Nie nam wyrokować, czy ma rację, czy jej nie ma i usiłuje tylko "parę groszy" więcej wydusić z klienta. ;-)

Na wszelki wypadek przypominam, że najpierw pobiera się fakturę pro-forma ze sklepu, potem załatwia się formalności w NFZ (ewentualnie dodatkowo w PCPR), a dopiero na koniec płaci (dopłaca) się w sklepie!

Odwrotna kolejność uniemożliwia skorzystanie zarówno z refundacji NFZ, jak i dofinansowania PCPR.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Jotpek 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 6
Wysłany: 2014-05-24, 16:20   

Serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź.

Na ile to mozliwe przedstawiam poniżej informację o wkładkach.
Na zleceniu zostały określone jako: CET z wentylacją MIND m.
Na naklejce torebki z wkładkami: 140331 PL CET CRET ShelD:P 108
R: CET 1.7 mm
L: CET 1.0 mm
Natomiast na fakturze: Wkładka indywidualna uszna FLEXID (CET/CRET)

Nie mamy do wkładek wężyka czy jak chba fachowo dźwiąkowodu.
Protetyk oferujący aparat DUO 12 G2 po obejrzeniu wkładek stwierdził, że wkładki nie pasują do tego aparatu.

Wkładki zostały wykonane po bardzo przekonywującej :lol: radzie pani protetyk z zakładu mającego umowę z Widexem.
Podejrzewam, że chodziło o "przywiązanie" mało świadomego pacjenta do zakładu.
Przed wykonaniem wycisku z uszu należało wpłacić zadatek.
Konkretny model aparatu z oferty Widex DREAM mieliśmy wybrać po wykonaniu wkładek. Po wykonaniu wkładek zostaliśmy powiadomieni o możliwości odbioru. Wydała je nam pani w sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym i art. medycznymi, na którego terenie przyjmuje w niektóre dni tygodnia pani protetyk.
O pobraniu faktury pro-forma poinformowała nas inna pani protetyk w innym zakładzie oferującym aparaty Audio Service. . Ta, która stwierdziła, że wkładki się nie nadają.
W tym zakładzie połączonym z przychodnią żona była badana przez audiologa, który wydał zlecenie na aparaty
Czy zatem NFZ nie pokryje kosztów wkładek na które nie była pobrana faktura Pro-forma?

Ewentualne zdjęcia wkładek mogę udostępnić gdyby były potrzebne.

Jeszcze raz dziękuję za "już" i proszę o "jeszcze" :lol:

[ Dodano: 2014-05-24, 18:35 ]
Poniżej przesyłam linki do zdjęć wkładek.
https://drive.google.com/file/d/0B1b4tplgowPlNWlSSktzQ1QxMjQ/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B1b4tplgowPlME9XTUY2a0NSajA/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B1b4tplgowPlcFF5dG14WU1VcWc/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B1b4tplgowPlclZSZXl6RXZpN2s/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B1b4tplgowPlc19weUtZSHNUOWM/edit?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0B1b4tplgowPlTVNDTWlOSU5HT2c/edit?usp=sharing

Dziękuję!
_________________
Jotpek
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-05-24, 19:34   

Zamieść te zdjęcia tutaj, jako załączniki. Najlepiej jakieś dwa charakterystyczne, jednoznacznie oddające rzeczywistość.
Po prostu zawsze będą.

Bo kiedyś doprowadzisz do zablokowania swojej skrzynki pocztowej. :-)

----------
Pewnie chodziło o któryś Widex, co to nie ma rożka, tylko od razu "wężyk" wychodzący z procesora.

--------------
Jotpek napisał/a:
Czy zatem NFZ nie pokryje kosztów wkładek na które nie była pobrana faktura Pro-forma?

Tych, które już kupiliście nie pokryje.

Częściowo zrefunduje te, które będzie trzeba zrobić. Chyba, że ich koszt wykonania, zmieści się w wartości narzuconej przez NFZ, to całość. Co raczej nie będzie możliwe, bo to tylko 50zł za sztukę. ;-)
Refundacja za aparat to max 1000zł przy 30% udziału własnego w cenie zakupu.
Dlatego wspominałem o PCPR!
Ale najpierw trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności. ;-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Jotpek 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 6
Wysłany: 2014-05-24, 20:25   

No cóż! Wygląda, że zostaliśmy bardzo brzydko potraktowani przez panią protetyk z Widexa.
Wybiorę się do niej w tym tygodniu i spróbuję coś wyjaśnić. Dlaczego nas tak nieuczciwie potraktowała. :cry:
Orzeczzenie o niepełnosprawności żona ma.
Zdjęcia w małych rozmiarach załączam.
Chyba aparat, który proponowała ma jednak rożek.
Jest to model Widex DREAM 9. Typ DREAM 110.
Ja cały czas nie rozumiem jakie elementy znajdują się między wkładką, a rożkiem. Czy do wkładki i na rożek (lub do środka rożka) wchodzi tylko wężyk, czy też są jeszcze jakieś końcówki, przejściówki, elementy dopasowujące? Na czym polega problem, że wężyka jak mówiła pani protetyk z zakładu Audio Sevice nie da się włożyć do wkładki Widexa lub wężyka z Widexa do rożka Audio Service.
Czy mógłbyś mi wyjaśnić tę kwestię?
Z góry dziękuję!

[ Dodano: 2014-05-24, 21:28 ]
Nie wiem czemu zdjęcia w poscie są "normalne" dopiero po kliknięciu na nie, a pod tekstem blade i prawie bez kolorów. Czy to jest normalne. Jestem tu początkujący.
_________________
Jotpek
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-05-24, 20:39   

Ja też nie wiem.
Po modyfikacjach Forum jeszcze nie widziałem ani nie wysyłałem obrazków.

O ile pierwszy obrazek udało mi się na chwilę zobaczyć, to pozostałych już nie.
Ale dla testu załączam coś


_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Jotpek 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 6
Wysłany: 2014-05-24, 21:03   

Twoje grafiki są w jak najlepszym prządku.
Wyślę ponownie w formacie png, choć przecież Twoje, podobnie jak moje poprzednie były w formacie jpg. U mnie są "normalne po kliknięciu. czyżby sprawa przeglądarki? Ja korzystam z Google Chrome, a teraz wyślę na próbę jedno spod Internet Explorera. A czy linki do zdjęć, które wysłałem wcześniej też są niewidoczne?
_________________
Jotpek
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-05-24, 21:06   

To pierwsze było funkcją [Img].
Czyli zewnętrzne obrazki, z sieci.


A teraz jako załącznik

__________
Mały pliczek, a został "popsuty". ;-)
Musimy poczekać na wizytę Admina na forum. Zobaczy, to poprawi błąd. :-D
Albo i nie poprawi i pozostanie tylko podgląd w nowym oknie przeglądarki.
Może to zamierzone działanie?
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Jotpek 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 6
Wysłany: 2014-05-24, 21:17   

No tak! To wszystko jasne. Tylko trochę wstyd powiedzieć, ale nie bardzo wiem jak wstawić obrazek funkcją Img. Mam go na dysku, a nie pod adresem htttp
A swoją drogą czy mógłbyś mi coś odpowiedzieć na pytanie zadane wcześniej:

Ja cały czas nie rozumiem jakie elementy znajdują się między wkładką, a rożkiem. Czy do wkładki i na rożek (lub do środka rożka) wchodzi tylko wężyk, czy też są jeszcze jakieś końcówki, przejściówki, elementy dopasowujące? Na czym polega problem, że wężyka jak mówiła pani protetyk z zakładu Audio Sevice nie da się włożyć do wkładki Widexa lub wężyka z Widexa do rożka Audio Service.
Czy mógłbyś mi wyjaśnić tę kwestię?
_________________
Jotpek
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-05-24, 21:34   

Ale wracając do wkładek i aparatów ...
Jotpek napisał/a:
Jest to model Widex DREAM 9. Typ DREAM 110.

One są różne, chodzi o końcówki nazw.

DREAM110 D-FA z klasycznym rożkiem, z którego wężyk idzie do wkładki. Wygląda na typowy rozmiar, jeśli chodzi o średnicę.
DREAM110 D-m bez rożka.
DREAM110 D-FS (FUSION)
DREAM110 D-PA
Model RIC (z końcówką ze zintegrowaną słuchawką).

Trudno ocenić na podstawie zdjęcie, możliwe, że średnica otworu we wkładce jest dostosowana właśnie do zewnętrznej słuchawki (RIC).

Skoro protetyk widział i twierdzi, że wężyka nie da się tam zainstalować (i nie chodzi może nawet o średnicę, ale bardzo krótki odcinek, w który można by go włożyć, a zatem stabilność podłączenia), to widocznie się nie da, albo to nie ma sensu, bo będzie wypadać.
A dodatkowo pewnie nie zapewni stabilności ułożenia tej wkładki w uchu, w związku z czym kanał słuchowy może się przemieszczać doprowadzając do znacznego pogorszenia słyszenia choćby podczas ruchu szczęki.

[ Dodano: 2014-05-24, 22:42 ]
Jotpek napisał/a:
No tak! To wszystko jasne. Tylko trochę wstyd powiedzieć, ale nie bardzo wiem jak wstawić obrazek funkcją Img. Mam go na dysku, a nie pod adresem htttp

Musiałbyś najpierw wysłać na jakiś serwer obrazkowy. Tylko po co? Tutaj też wszystko widać dokładnie.
Tyle tylko, że klikając na obrazek otwiera się on w poprawnej jakości automatycznie w nowym oknie przeglądarki.

Ewentualnie na Google Drive udostępnić dla wszystkich. Chyba coś tam jest. Krótko miałem aktywne, bo zamula laptopa. Za słaby. ;-)
A tak, nawet jeśli jestem zalogowany w Google, to muszę Cię prosić o zezwolenie na otwarcie linku.

A jak użyć [Img]?
Klikasz "Odpowiedz", piszesz co masz do napisania. U góry masz belkę z funkcjami (pod emoticonami) - klikasz Img, pojawia się nowe okienko, do którego wklejasz link zewnętrzny. Potwierdzasz OK i już.

Na forum zamiast linku pojawi się od razu obrazek.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
Ostatnio zmieniony przez mirek 2014-05-24, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Jotpek 

Dołączył: 24 Maj 2014
Posty: 6
Wysłany: 2014-05-24, 21:49   

Dzięki!
Ten model do którego miała być wkładka wygląda tak:

Na szybko nie mam lepszego zdjęcia, ale to oddaje chyba ogólną konstrukcję.
Rozumiem zatem, że wężyk wkłada się bezpośrednio do otworu we wkładce i musi pasować średnica wężyka do wkładki, a czy będzie pasowała do rożka, to druga sprawa.
Widzę, że nie obejdzie się bez wizyty, a czuję że niewiele się dowiem i załatwię, bo protetycy znają tylko urządzenia, którymi handlują.
Poproszę ją, żeby mi dopasował do wkładek wężyk i wyjaśniła dlaczego załatwiła tak, że nie dostanę dofinansowania.
Dzięki za wszystkie porady.
Na dziś muszę kończyć.

[ Dodano: 2014-05-24, 22:52 ]
Ten model to konkretnie Drem 110 9
Tak jest opisany w katalogu.
_________________
Jotpek
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,039 sekundy. Zapytań do SQL: 9