Poprzedni temat :: Następny temat
Witam serdecznie i proszę o odpowiedź.
Autor Wiadomość
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2014-05-01, 05:49   

tu moze tez miec zastosowanie vibrant med-ela o czym nie wspomnieliscie
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-05-01, 08:50   

Cześć Darek. Dawno Cię nie było. :-)

Wspomnieli, wspomnieli o implancie na przewodnictwo kostne.
A czy to BAHA, czy Vibrant Soundbridge to całkiem drugorzędna sprawa.

Na teraz tylko jedno zdanie jest poprawne:
Adam89 napisał/a:


Ją leczy się pierwszorzutowo nie przez implant Baha a inny rodzaj operacji.

I do czasu konkretnych badań ucha możemy sobie tylko poteoretyzować. ;-)
Między innymi o implantach ucha środkowego.
Adam! 3..2..1... start. :-D
Skrótowe informacje, linki obrazki i tak dalej.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
edulka 


Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-01, 09:10   

A możecie napisać jakie to są rodzaje operacji ? Bo szukałam troszkę i z tego co widzę wszystkie implanty wwiercane są w czaszkę hmm.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2014-05-01, 19:29   

nie było .... troche duzo spraw na głowie... :-/
co do tematu,,,, nie wszystko wiercone :mrgreen: vibrant troche inaczej a o nim jest na stronie med-ela :lol:
 
     
edulka 


Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-01, 20:24   

Dobra, czuję ze się trochę nakręcam, nic jeszcze nie wiem a już sie obawiam :mrgreen:
Stąd może głupie i nie na czasie pytania. Idę kopać dalej na forum.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2014-05-02, 05:49   

na spotkaniu uswiadamiającym przed operacja byla grupka ludzi którzy tak jak ja zostali zakwalfikowani do implantu..... było nas ,,,, z osiem moze i,,, niemal wszyscy nie mieli pojecia co to tak naprawde jest -jak to uzywac- jak działa-a nawet jedna czy dwie osoby nie były pewne i zdecydowane,no a przynajmniej takie było wrazenie,,,,, Moim zdaniem lepiej wiedziec za duzo niz za mało i byc w pelni swiadomym na co sie decyduje--tak żebys mogła na takim podobnym byc moze spotkaniu powiedziec sobie ,ze -było niepotrzebne bo ja to wszystko juz wiem ,,,:mrgreen:
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-05-02, 19:02   

edulka napisał/a:
Dobra, czuję ze się trochę nakręcam

Oj tak, tak ...
A może wystarczy "przeczyścić" ucho albo jedną kosteczkę wymienić. ;-)
edulka napisał/a:
Idę kopać dalej na forum.

Niewiele tu znajdziesz o przypadłościach ucha środkowego, ale przynajmniej ludzi poznasz. ;-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
edulka 


Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-02, 19:28   

No ludzi tu też tyle co kot napłakał. :-P
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-05-02, 20:40   

Dlatego łatwo ich poznać. :-)

Sam się wielokrotnie zastanawiałem dlaczego tak jest, skoro już chyba kilkadziesiąt tysięcy implantowanych mamy. Ogólnie rozumiejąc implanty - ślimakowe, kostne, ucha środkowego.
Zero integracji nawet na poziomie anonimowym.

A już całkowicie nie rozumiem braku tutaj rodziców dzieci implantowanych. Tak, jakby mieli jakieś inne poważne forum, a przecież nie mają. Trochę tu, trochę tam, po kątach.
Tak jakby nie mieli żadnych problemów, nie potrzebowali żadnej pomocy, wymiany pomysłów, wsparcia, czy choć dobrego słowa.
Bo chyba brakiem czasu nie wszystko da się wytłumaczyć. ;-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
edulka 


Dołączyła: 27 Kwi 2014
Posty: 22
Skąd: Wieluń
Wysłany: 2014-05-03, 07:47   

Trochę wiem czemu.
Bywam na wielu forach szczególnie gdzie udziela się sporo kobiet i orientuję się czego oczekują. Nie chca rozmawiać tylko o chorobach, implantach itd. Chcą mieć miejsce gdzie wszyscy rozumieją z czym sie borykają na co dzień, ale jednocześnie móc pogadać o doopie marynie.
A tutaj weźmy pierwszy lepszy dział "Dla kogo jest implant" wchodząc tam ludzie liczą na jakieś wyjaśnienie, niestety nie ma ,oprócz 3-4 tematów założonych przez userów z pytaniami. Powinno być oddzielone rozmowy o chorobach od rozmów o wszystkim i niczym. A tak gdzie nie wejdę jest pomieszanie z poplątaniem. Trudno, na prawdę trudno tutaj cokolwiek znaleźć.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2014-05-03, 08:54   

:mrgreen: oczekujesz jakis informacji... ale nie wiesz nawet co ci tak naprawde potrzebne.... :-/ dodatkowo jest to forum zdominowane przez osoby mające lub zainteresowane implantem slimakowym wiec .... tak sie składa ze niemal nic tu nie ma o baha itd itp .....moze....dlatego ze... moze ludzie z baha lub vibrantem łatwiej ....lepiej sobie radzą z nowym sluchem :-/ :?: no i sie tu nie udzielają bo nie widzą potrzeby.....mają ważniejsze sprawy..... a my z implantem slimakowym co sie bedziemy udzielac na tematy co do ktorych zapewne wiemy tyle co Ty albo jeszcze mniej ;-) ps trzymanie sie sztywno tematu w danym dziale moze skutkuje przejrzystoscią forum ale ....czy tak by bylo lepiej... :roll:
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-05-03, 09:47   

edulka napisał/a:
Bywam na wielu forach szczególnie gdzie udziela się sporo kobiet i orientuję się czego oczekują. Nie chca rozmawiać tylko o chorobach, implantach itd. Chcą mieć miejsce gdzie wszyscy rozumieją z czym sie borykają na co dzień, ale jednocześnie móc pogadać o doopie marynie.

A cóż ci wszyscy mogą wiedzieć o wychowywaniu dziecka z implantem? Cóż mogą wiedzieć o problemach rodziców takich dzieci, ich braci i sióstr? ;-)
O d... Maryni tutaj też można pogadać. Nikt nikomu nie zabrania.
edulka napisał/a:
Powinno być oddzielone rozmowy o chorobach od rozmów o wszystkim i niczym.

Przecież jest. Teoretycznie. Są działy specjalistyczne, jest i Kawiarenka, właśnie do luźnych rozmów przeznaczona. W której nota bene sama napisałaś o swoich problemach zdrowotnych.
Przyganiał kocioł garnkowi. :-D
edulka napisał/a:
A tutaj weźmy pierwszy lepszy dział "Dla kogo jest implant" wchodząc tam ludzie liczą na jakieś wyjaśnienie, niestety nie ma ,oprócz 3-4 tematów założonych przez userów z pytaniami.

A czego oczekiwałaś zamiast tematów użytkowników, nawet z całkowicie infantylnymi pytaniami? Opracowań naukowych? ;-)
edulka napisał/a:
A tak gdzie nie wejdę jest pomieszanie z poplątaniem. Trudno, na prawdę trudno tutaj cokolwiek znaleźć.

Mimo wszystko przyznaję rację. Ale to dwutorowa sprawa. Po pierwsze forum nie jest w praktyce moderowane, po drugie to wina samych użytkowników, że piszą nie na temat. Pomijając oczywiście drobne oboczności i dygresje, jak najbardziej dopuszczalne w tematach, które jednak nie mogą zdominować sedna tematów.

Pozostaje wykorzystanie wyszukiwarki, jeśli wiadomo co chce się znaleźć lub czytanie systematycznie od deski do deski. :-)
A ponieważ użytkownicy swoje, bo dopisują się gdzie popadnie, zamiast założyć własny temat, ponieważ patrz punkt pierwszy, to mamy to co jest. :-)

Jeśli teraz wziąć pod uwagę wysyp nowych zarejestrowanych w ostatnim półroczu, którzy pozostają biernymi obserwatorami na razie, to może być jeszcze mniej ciekawie pod tym względem. ;-)


Mogę tak analizować poszczególne działy, które są niewykorzystane, jak choćby Ja i implant - dział tak szeroki, że to tam mogłoby toczyć się życie forum.
Niestety - Kawiarenka, zamiast na końcu strony, jest na jej początku. ;-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
Ostatnio zmieniony przez mirek 2014-05-03, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wanda. D 

Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 32
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2014-05-03, 16:26   

Edulka - tak całkowicie się z Tobą nie zgodzę. Jak zapadła decyzja, że zostanę operowana, to tak dokładnie "wyszlifowałam" to forum, że jadąc na spotkanie przedoperacyjne prawie wszystko wiedziałam już na temat implatu i działania procesora (oczywiście nie z punktu widzenia inzynierii tech) Wiedziałam i drobnych niuansach jak mycie głowy, uzywanie lokówki czy suszarki. Mnie osobiście to forum bardzo się podoba a jednoczesnie zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie problemy mogą rozwiązać forumowicze tylko trzeba skontaktować się z fachowcami w Kajetanach. Pozdrawiam
_________________
UP Auria Harmony od 05 grudnia 2012r.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10