Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie robicie postępy w słyszeniu?
Autor Wiadomość
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-01-01, 17:58   

Wszystko pokręciłaś. :)
A po cóż komuś Twój audiogram BEZ PROCESORA??
Interesujące jest co słyszysz, na jakich poziomach, z procesorem.

Nie pytałem co Ty uważasz za dobre (teraz), tylko zaproponowałem taką sztuczkę z wykorzystaniem korektora, bo może będzie lepiej. Znacznie lepiej.
Oczywiście nie od razu, bo to tak, jak ze zmianą oprogramowania procesora - trzeba trochę przywyknąć.
No i masz pole do dyskusji przy kolejnej regulacji. ;-)

---------------
A w klinice robiono Ci audiogram bez procesora, bo muszą wiedzieć jaki jest stan ucha na potrzeby Duetu, a właściwie jego części akustycznej! Resztę Twoich odczuć słuchowych wiedzą z grubsza z innych testów.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2014-01-02, 15:35   

mirek napisał/a:
Wszystko pokręciłaś. :)
A po cóż komuś Twój audiogram BEZ PROCESORA??
Interesujące jest co słyszysz, na jakich poziomach, z procesorem.

Nie pytałem co Ty uważasz za dobre (teraz), tylko zaproponowałem taką sztuczkę z wykorzystaniem korektora, bo może będzie lepiej. Znacznie lepiej.
Oczywiście nie od razu, bo to tak, jak ze zmianą oprogramowania procesora - trzeba trochę przywyknąć.
No i masz pole do dyskusji przy kolejnej regulacji. ;-)

---------------
A w klinice robiono Ci audiogram bez procesora, bo muszą wiedzieć jaki jest stan ucha na potrzeby Duetu, a właściwie jego części akustycznej! Resztę Twoich odczuć słuchowych wiedzą z grubsza z innych testów.


Cześć
Badanie w wolnym polu w implancie ślimakowym (poziom sygnału 70db HL); stopień identyfikacji słów jednosylabowych w ciszy - 100% w szumie - 50. Dyskryminacja UP 15% UL 50% . Tym razem krótko i treściwie :)
Dopiero dziś mogłam Ci to napisać.
Co do dyskusji to ja wogóle mam niezłe pole, ale o tym wolę już nie pisać, a rozmawiać ;-)
Dzięki za odpowiedź.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-01-02, 18:28   

Ela napisał/a:
Cześć
Badanie w wolnym polu w implancie ślimakowym (poziom sygnału 70db HL); stopień identyfikacji słów jednosylabowych w ciszy - 100% w szumie - 50. Dyskryminacja UP 15% UL 50% . Tym razem krótko i treściwie :)

Cześć.
Też nie to. :-)
Chodzi o klasyczny audiogram dla standardowych częstotliwości.
W wolnym polu, czyli odsłuch w pomieszczeniu poprzez głośniki.
Z włączonym procesorem mowy.
Może być tylko dla ucha implantowanego. ;-)

Wygląda tak:

Specjalnie dla Ciebie z "bananem". :-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2014-01-02, 19:48   

mirek napisał/a:
Ela napisał/a:
Cześć
Badanie w wolnym polu w implancie ślimakowym (poziom sygnału 70db HL); stopień identyfikacji słów jednosylabowych w ciszy - 100% w szumie - 50. Dyskryminacja UP 15% UL 50% . Tym razem krótko i treściwie :)

Cześć.
Też nie to. :-)
Chodzi o klasyczny audiogram dla standardowych częstotliwości.
W wolnym polu, czyli odsłuch w pomieszczeniu poprzez głośniki.
Z włączonym procesorem mowy.
Może być tylko dla ucha implantowanego. ;-)

Wygląda tak:
Obrazek
Specjalnie dla Ciebie z "bananem". :-)


Taki wykres robią mi, ale bez procesora i to cała zagadka dlaczego nie mogliśmy się porozumieć. Całość słów przez głośniki w wolnym polu nie dostawałam wykresów do ręki. To co ci opisałam było przez głośniki. Njpierw ze słuchawkami i z samymi wyrazami potem zdaniami a na koniec bez słuchawek przez gośniki. Wykresu niet. Masz rację co do dyskusji przy następnej wizycie w Kajetanach. Ufff Poproszę o wykres. ja na prawdę teraz nie mam czasu na siedzenie pod gabinetem ale obiecuję spróbować u siebie jak nie będzie pacjentów. ;-)
Samego banana mam gdzieś w papierkach z PZG :-)
 
     
Adam89 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 138
Wysłany: 2014-01-02, 20:03   

Ela, chodzi o to, żeby to nie był tzw. audiogram mowy, tylko audiogram tonalny w wolnym polu, czyli odtwarzane są dźwięki (nie słowa!) przez głośniki.

Prawdopodobnie możesz poprosić Kajetany o taki audiogram, by Ci przesłali mailowo. ;-)

W audiometrii mowy też tworzy się wykres, ale wygląda on inaczej niż ten, który zaprezentował mirek.
_________________
UL - niesłyszące od 1993 r. - Nucleus 6 (aktywacja 18 XI 2013 r.)
UP (Phonak Bolero Q70, wcześniej Widex Inteo-9) - stan od 1990r.:
- - - 10 db - - 75 db - - - 85 db - - - 75 db - - - 65 db
do 500 Hz - 1000 Hz - 2000 Hz - 4000 Hz - 8000 Hz
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2014-01-02, 20:22   

Wiem o co chodzi ale go nie mam. Nigdy nie dostałam go do ręki a i nie prosiłam. I tu tkwi mój błąd. Przykro mi.
 
     
Adam89 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 138
Wysłany: 2014-01-02, 21:38   

Trudno ;-) Skąd miałaś wiedzieć, że Ci się do czegoś przyda. Przy najbliższej okazji poprosisz o audiogram i zobaczymy, czy coś da się lepiej zrobić. ;-)
_________________
UL - niesłyszące od 1993 r. - Nucleus 6 (aktywacja 18 XI 2013 r.)
UP (Phonak Bolero Q70, wcześniej Widex Inteo-9) - stan od 1990r.:
- - - 10 db - - 75 db - - - 85 db - - - 75 db - - - 65 db
do 500 Hz - 1000 Hz - 2000 Hz - 4000 Hz - 8000 Hz
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2014-01-02, 22:20   

Adam dzięki za odpowiedź-podpowiedź. Muszę zmykać jutro mam wyjazdówkę.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-01-15, 18:04 ]
Wracam do tego wątku

Jak pisałam na 100% zrobię audiogram z prockiem w wolnym polu. Niestety nie udało mi się i to w 3 poradniach. Spytałam dlaczego? Odpowiedziano miBrak tej komory antydźwiękowej z głośnikami a poza tym może nastąpić sprzężenie :-( Próbowałam że nie chcę za darmo jednak nie udało mi się ich przekonać. Widzą że mam implant i boją się zepsucia jak się pani od audio wyraziła. Nawet gdzieś dzwoniła ale odpowiedź była NIE.
Przykro mi że Was zawiodłam :-( Wiosną spróbuję w innym mieście. Obiecuję. Mam nadzieję że mi się uda jakąś poradnię przekonać.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2014-01-15, 18:06 ]
PS: Przepraszam za błędy i brak znaków przestankowych. Za późno je zauważyłam
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-01-17, 23:16   

O ku... rka wodna. Ale jaja, żeby się dosadniej nie wyrazić. :-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Adam89 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 138
Wysłany: 2014-01-18, 04:13   

Nie rozumiem za bardzo z tym sprzężeniem. Ale jak nie ma sprzętu do badania w wolnym polu, to nic się nie poradzi...
_________________
UL - niesłyszące od 1993 r. - Nucleus 6 (aktywacja 18 XI 2013 r.)
UP (Phonak Bolero Q70, wcześniej Widex Inteo-9) - stan od 1990r.:
- - - 10 db - - 75 db - - - 85 db - - - 75 db - - - 65 db
do 500 Hz - 1000 Hz - 2000 Hz - 4000 Hz - 8000 Hz
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2014-01-18, 18:31   

Też nie rozumiem, ale nic na to już nie poradzę. Chciałam Was zadowolić i samą siebie również rozjaśnić. Nie udało mi się. Przy okazji będąc w Kajetanach spytam inżyniera.

Pozdrawiam
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-01-18, 18:56   

Adam, o ile kojarzę, to jest poważna firma pod nazwą GEERS.
Nie wiem, czy to w tym temacie Ela pisała, czy gdzie indziej, czy może w korespondencji do mnie. Najwyżej sprostuje, a ja odszczekam tego GEERSA. ;-)
Powiedz mi jak oni regulują ludziom aparaty słuchowe, skoro drugiego pod względem prostoty testu nie mogą zrobić.

Ela, nawet nie pytaj, bo wstyd po prostu.
Mogli Ci zrobić nawet test w słuchawkach (których przecież nieustannie używasz), ale to dopiero problem. W tym wypadku procesor pewnie by się nie tylko uszkodził, ale wręcz spalił na amen. :-D Z kłębami dymu. :-D
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2014-01-19, 05:41   

zwykle ...a przynajmniej gdzie ja bylem... tam gdzie sprzedaja aparaty czegos takiego ...takiego badania nie ma... malo tego .... jak zauwazylem procesor budzi sensacje czasem bo niby cos jest za uchem ale do ucha wezyk nie idzie :-) a tak swoja drogą mi w kajetanach tylko raz na samym poczatku taki zrobili i na tym koniec..... testow slownych bylo za to wiecej.... ale... slowne uwazam za za bardzo naciagane :-) ...wiadomo ze obrazuja one w jakis sposob postepy ale... slowa sa zbyt wyrazne i po dwoch trzech wizytach mozna juz troche z pamieci bo jest to samo no i wynik ma sie nijak do codziennosci :-)
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-01-19, 11:13   

darekryki napisał/a:
zwykle ...a przynajmniej gdzie ja bylem... tam gdzie sprzedaja aparaty czegos takiego ...takiego badania nie ma

Masz rację. Często nie ma, czasem jest, ale w ogóle nie używane. Takie przypadki też znam.
Znam też takich (choć sprzed wielu lat), którzy sprzedają aparaty, posiadając pomieszczenie 3x3m, a w nim biurko, dwa krzesła i regał.
Po co tracić czas na klienta. Lepiej "pogrzebać" w ustawieniach na podstawie audiogramu sprzed roku oraz suchych pytań "co za głośno, w co za cicho w otoczeniu" i wysłać do domu.
Prowizja za aparat skasowana, reszta się nie liczy. A że często aparat trafia do szuflady i leży nieużywany? A co to za różnica.... patrz zdanie poprzednie.
Nawet lepiej, bo marudny klient nie przychodzi i nie zawraca d...
A potem się niektórzy się dziwią dlaczego Polacy są głusi w pewnym wieku, a aparat uważają za rzecz wstydliwą.

darekryki napisał/a:
a tak swoja drogą mi w kajetanach tylko raz na samym poczatku taki zrobili i na tym koniec


Bo mają wypraktykowaną inną metodę analizy Twojego "słuchu".
darekryki napisał/a:
ale... slowne uwazam za za bardzo naciagane :-) ...wiadomo ze obrazuja one w jakis sposob postepy ale... slowa sa zbyt wyrazne

No to gratuluję doskonałego słyszenia. :-D
Dla niektórych szum jest jednak wyraźniejszy niż słowa. ;-) I trzeba się dobrze skupić, aby te słowa rozpoznać w szumie.
darekryki napisał/a:
ale... slowa sa zbyt wyrazne i po dwoch trzech wizytach mozna juz troche z pamieci bo jest to samo no i wynik ma sie nijak do codziennosci

Testów jest sporo i na taki sam wcale nie tak często się trafia.
Chyba nie powiesz mi, że po trzech miesiącach pamiętasz, że w teście po słowie pies następuje słowo iść, a po słowie kot - słowo szum.
A w całym słuchaniu właśnie o to chodzi, aby zapamiętać!! ;-)

Osobiście uważam, że brak badania w wolnym polu każdorazowo, a przynajmniej raz na rok, jest .... niefortunny.
Sam test na słyszenie - znacie tą karteczkę głośniej/ciszej - jest dobry, a dobór testowych sygnałów pozwala w pełni na analizę tego, jak słyszymy, ale ...
- sprawdza to co odbieramy przez procesor, lecz nie sprawdza mikrofonów procesora. Jak by nie było kluczowego elementu całego systemu.

A potem, szczególnie u takich użytkowników jak Ela (procesor ma swoje lata) okazuje się, że przez kabelek z komputera wszystko jest OK, a jak przyjdzie słuchać w rzeczywistości, to już nie jest tak dobrze.
Nieszczęście polega na tym, że dochodzimy do takich wniosków dopiero w domu, w ciągu kolejnych dni. Niby miało być lepiej, a jakoś nie jest. ;-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2014-01-19, 13:01   

Mirek pierwsza czesc co napisales to sam mógłbym sie pod tym podpisac :mrgreen: co do analizy słuchu ,,, wolalbym ciut bardziej wyrafinowane a nie kartka i cicho glosno,,, a gdzie jakosc???? :mrgreen: test słowny jest ze tak sie wyraziłem naciagany bo ,,, tak czy owak słowa sa bardzo czysto i wyraznie wypowiadane w idealnych warunkach akustycznych i ,,, chociaz osoba ktora osignie tam 100 procent napewno lepiej słyszy niz os z wynikiem 50 % to na codzien te 100 % .... jest poza zasiegiem :-/
co do testów słownych... ja widac trafiłem na te same- zreszta bylo tych testów chyba tylko 3 i nie pamietam co po czym ale pamietam ze np takie same i jakich sie spodziewac...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,036 sekundy. Zapytań do SQL: 8