Poprzedni temat :: Następny temat
Jakie robicie postępy w słyszeniu?
Autor Wiadomość
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-11-29, 20:54   

Ja po pierwszym programowaniu bylem wniebowziety bo w koncu uslyszalem szum wody w kranie a w aparatach nie dalo rady ... Pamietam ze jak dotarlem do Warszawy to bylem przerazony tym halasem i z nerwow wylaczylem implant :)
Przez telefon rozmawialem jakos po drugim programowaniu ale ciezko mi bylo bo ... nie moglem trafic tam gdzie powinienienem (koszykarz :-D )
Implant mam prawie trzy lata i czuje ze juz nic chyba z niego nie wycisne dlatego zdecydowalem sie na drugi implant i 9.12 ide pod noz ...
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-11-29, 21:14   

Ja nie wyłączałam swego procka ale późnym wieczorem a raczej już w nocy z ulgą go zdejmowałam. Dziś chętnie bym z nim spała.
 
     
Adam89 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 138
Wysłany: 2013-11-29, 21:34   

Mnie też procesor męczy, ale uparcie trzymam coś dźwiękowego włączonego w tle ;-)

A, i w poprzednim poście zapomniałem napisać, że co prawda dźwięki otoczenia i mowę czuję jako rytmizowany ucisk, ale od 3. dnia po aktywacji dźwięk zmiany programu słyszę jako cichy, czysty wysoki ton.
_________________
UL - niesłyszące od 1993 r. - Nucleus 6 (aktywacja 18 XI 2013 r.)
UP (Phonak Bolero Q70, wcześniej Widex Inteo-9) - stan od 1990r.:
- - - 10 db - - 75 db - - - 85 db - - - 75 db - - - 65 db
do 500 Hz - 1000 Hz - 2000 Hz - 4000 Hz - 8000 Hz
 
     
Józefat 
Józefat

Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 12
Wysłany: 2013-12-01, 21:47   

W procesorze Nucleus cewkę indukcyjną włącza się i wyłącza bardzo łatwo jednym naciśnięciem "górnego" guzika.
Z telefonem stacjonarnym działa to całkiem dobrze (w moim przypadku) chociaż trzeba dobrze trafić z położeniem słuchawki względem procesora.
Fatalnie jest z telefonami komórkowymi, bo one generują jakieś silne zakłócenia odbierane przez cewkę indukcyjną jako głośne warczenie albo wycie.
Pętla indukcyjna własnej roboty albo kupiona, znakomicie poprawia rozumienie z telewizora.
Trzeba ją końcem kabla wetknać w gniazdko słuchawkowe telewizora, i już.
 
     
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-12-29, 08:46   

Czy jak rozmawiacie przez telefon to przykładacie "normalnie" telefon do ucha czy korzystacie z funkcji głośnomówiącej? I czy rozumienie jest zależna od modelu telefonu? Pytam, bo córa rozmawia przeważnie przez głośnik i po zmianie telefonu mam wrażenie, że zrozumienie jest mniejsze...
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-12-29, 09:07   

Dzień dobry po Świętach :-)
Z telefonu korzystam tylko "normalnie".
Nie lubię funkcji głośnego mówienia.
Trafiłem przypadkiem na dość stary aparat z klapką, który przy połączeniu - po pierwszych chwilach pełnych rytmicznych zakłóceń - "uspokaja się", jakby zestrajał się z moim Duetem, i dalej już bardzo czytelnie transmituje głos.
Poza tym dzięki klapce daje się ustawić pod odpowiednim kątem, żeby mój głos dobrze trafiał do mikrofonu. Jest dla mnie wygodniejszy od płaskich lub wysuwanych telefonów i przede wszystkim produkuje mniej zakłóceń.
Nie mam natomiast żadnych doświadczeń ze smartfonami.
Pozdrawiam W.
_________________
http://kuszacydokwadratu.blogspot.com/
https://500px.com/wwiszniewski
UL - Med-El Sonata: 03.10.2012 / Med-El Opus 2: 26.11.2012 / Med-El Duet 2: 24.12.2012
UP - Oticon Go Pro
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-12-29, 13:32   

Nie wiem jak inni, ale żaden telefon, użytkowany (lub testowany) przeze mnie na przestrzeni lat nie działał lepiej jako głośnik.
W każdym rozumienie mowy było znacznie lepsze w sposób standardowy.
W niektórych zmiana położenia "głośnika" wobec mikrofonów procesora miała poważne konsekwencje, w innych trochę mniejsze, ale zawsze trzeba się było przyzwyczaić do odpowiedniego ustawienia.
Na podstawie opinii czytanych przez lata oraz własnych doświadczeń, telefony z klapką najlepiej się sprawdzają.
Po pierwsze wygoda o której pisze Witek, po drugie znaczne oddalenie elektroniki nadawczo-odbiorczej od cewki, o czym też wspomina.

krakus02 napisał/a:
I czy rozumienie jest zależna od modelu telefonu?

W każdym przypadku według mnie. Wydaje się, że każdy producent inaczej brzmi. Bo różnica w modelach nie jest tak duża.
Dla mnie barwa starych Nokii jest nie do przebicia.
Witek W. napisał/a:
Nie mam natomiast żadnych doświadczeń ze smartfonami.

Wiadomo, że coś, co jest do wszystkiego, jest do niczego. ;)
Oczywiście przesada :-D obecnie korzystam z takiego Samsunga. Ale proszę pamiętać, że im większy gabarytowo telefon, tym mniejsza szansa na poprawne ustawienie przy procesorze.
Brzmienie zdecydowanie gorsze, brak wysokich tonów powoduje efekt słuchania jakby z jakiejś beczki, ale do wszystkiego można się przyzwyczaić. ;-)
No i śmieci, śmieci, śmieci (pikanie, cykanie, nazwijcie jak chcecie) w miejscach o stosunkowo słabym sygnale GSM. Ale nie tylko.
Testowałem jakieś LG i coś, czego nazwy już nie pamiętam, a one w każdych warunkach zakłócały.
Dotyczy to zresztą wszystkich nowych telefonów. Muszą być tanie, lekkie, więc zabezpieczenia chroniące nas przed w.cz. poszły do śmietnika.

Marcin, może córka woli słuchać w układzie głośnomówiącym, bo normalnie jest dla niej zbyt głośno?
Po przekroczeniu pewnego pułapu głośności rozumienie się pogarsza. Ty też pewnie to odczuwasz.
Poćwiczcie i ustawienie telefonu wobec mikrofonów, i odpowiedni poziom głośności.
Ja naprawdę sobie nie wyobrażam, w jaki sposób głos z czegoś, co udaje głośnik, w dodatku przy pełnym zakłócaniu przez dźwięki otoczenia, jest wyraźniejsze (lepiej rozumiane). :-)
W pomieszczeniu, w ciszy - OK, niech będzie.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-12-29, 13:33   

Ja przykladam telefon normalnie do ucha nie korzystam z funkcji glosnomowiacej choc po pierwszych programowaniach musialem tak robic ...
Z ciekawosci sprobowalem zadzwonic i przylozyc aparat do ucha prawego z N6 i kompletnie nic nie rozumialem nawet jak przelaczylem na glosnomowiacy ...
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-12-29, 14:16   

No to może nowy temat?
Na początek .... Rzeszowianin i Nucleus 6 - doświadczenia.
Potem dołączą inni.
Nie za szybko ta aktywacja? ;-) :-)
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-12-29, 15:10   

Aktywacja robiona byla szybko na moja prosbe . przypomne ze sam musialem wszystko kupic . Operacja , wyjscie , pobyt u siostry we Wroclawiu , przyjazd do kajetan , zdjecie szwow , programowanie i powrot do Hiszpanii .
N6 mam dopiero drugi dzien . Z dwoma jest troche glosno ;)
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2013-12-29, 17:08   

mirek napisał/a:
W każdym przypadku według mnie. Wydaje się, że każdy producent inaczej brzmi. Bo różnica w modelach nie jest tak duża.
Dla mnie barwa starych Nokii jest nie do przebicia.


Z tego co Was czytam (cytuję tylko kontekst z całości) Nokie są gorsze w barwie głosu.
Spróbuję to wyjaśnić: Z mamą rozmawiam w miarę normalnie, z innymi już coraz gorzej. Mam Nokię 7230 i poza mamą reszta mówi dość piskliwie, małozrozumiale. Dźwięk słyszę dobrze. Ale tylko dźwięk bo resztę raczej się domyślam. Słucham raczej na trybie głośnomówiącym choć nie zawsze bo wydaje mi się, że obok też słyszą, a to mnie krępuje.
W 2014 roku przedłużam umowę i co dalej. Jaki model? Co kto poradzi? Oto jest pytanie? Chyba trzeba przejść się do salonu sieci blisko PZG. Sądzę że coś doradzą ;-) :-D
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-12-29, 17:43   

Ela napisał/a:
Z tego co Was czytam (cytuję tylko kontekst z całości) Nokie są gorsze w barwie głosu.

A gdzie to wyczytałaś??? :-)
Ela napisał/a:
Mam Nokię 7230 i poza mamą reszta mówi dość piskliwie

Może to nie kwestia telefonu, tylko ustawień Twojego procesora? Potwierdzało by to również bardzo małe zrozumienie TV przez Ciebie.
Pewnie za mały poziom dźwięków w zakresie do 1-1,5kHz, a zbyt duży w okolicach 2-3-4kHz.
Zrób dwa dobre uczynki:
1 - zrób standardowy audiogram w wolnym polu w najbliższej placówce (na ogół za darmo robią, promocje itd. ) i pokaż go.
2 - weź porządne słuchawki - takie, które normalnie słyszący uważają za nie najgorsze. Jeśli nie masz, to zainstaluj na komputerze jakiś program do słuchania muzyki. Na przykład Foobar2000, bo ma bardzo fajny korektor.
Posiedź kilka dni i ustaw korektor tak, abyś jak najwięcej rozumiała. Różnych głosów. Zarówno tekstów mówionych (audiobooki), jak i znanych piosenek.


_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
waldy64 
waldy64

Dołączył: 02 Paź 2012
Posty: 5
Wysłany: 2013-12-30, 11:43   

Witam . Ja od 2 tygodni jestem posiadaczem Nucleusa 6 i mimo że mam tylko 2 programy podstawowe (do czasu zaprogramowania pełnej opcji w dniu 13.01.14). Przyznam się szczerze różnica do Fredoma jest ogromna . Kamień milowy w technologii . Z telefonem nie mam żadnych problemów . Zaznaczam ,że jeszcze nie mam włączonej pełnej inteligencji to i tak reaguje na zmiany środowiska w którym się znajdujemy . Po włączeniu pełnej opcji dam znać o odczuciach .W tej chwili testowałem w różnych środowiskach i jest bardzo łagodny a mimo to dobrze rozumiem mowę . I co dziwne zaczynam dobrze czuć muzykę ,a poprzednik wręcz zniechęcał mnie do słuchania muzy . Pozdrawiam .
 
     
Adam89 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Sty 2013
Posty: 138
Wysłany: 2013-12-30, 18:05   

Ja 2 tyg. temu (po 1m-cu od aktywacji) zauważyłem, że "poważne", "uroczyste" momenty w muzyce klasycznej sprawiają mi dużo większą przyjemność z moim N6 niż z samym aparatem na lepszym uchu w trybie muzycznym. Jest ten efekt "cierpnięcia skóry", który bardzo lubię.

W sumie to nawet trochę dziwne, bo słuchając tej samej muzyki w samym implancie, z zatkanym lepszym uchem, słyszę głównie piski, a i tak ten miły efekt "cierpnięcia" zostaje.

Utwór, na którym zauważyłem to zjawisko (od 36. sekundy):

http://www.youtube.com/watch?v=f_sMuo8Lujg
_________________
UL - niesłyszące od 1993 r. - Nucleus 6 (aktywacja 18 XI 2013 r.)
UP (Phonak Bolero Q70, wcześniej Widex Inteo-9) - stan od 1990r.:
- - - 10 db - - 75 db - - - 85 db - - - 75 db - - - 65 db
do 500 Hz - 1000 Hz - 2000 Hz - 4000 Hz - 8000 Hz
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2014-01-01, 16:52   

mirek napisał/a:
Ela napisał/a:
Z tego co Was czytam (cytuję tylko kontekst z całości) Nokie są gorsze w barwie głosu.

A gdzie to wyczytałaś??? :-)
Ela napisał/a:
Mam Nokię 7230 i poza mamą reszta mówi dość piskliwie

Może to nie kwestia telefonu, tylko ustawień Twojego procesora? Potwierdzało by to również bardzo małe zrozumienie TV przez Ciebie.
Pewnie za mały poziom dźwięków w zakresie do 1-1,5kHz, a zbyt duży w okolicach 2-3-4kHz.
Zrób dwa dobre uczynki:
1 - zrób standardowy audiogram w wolnym polu w najbliższej placówce (na ogół za darmo robią, promocje itd. ) i pokaż go.
2 - weź porządne słuchawki - takie, które normalnie słyszący uważają za nie najgorsze. Jeśli nie masz, to zainstaluj na komputerze jakiś program do słuchania muzyki. Na przykład Foobar2000, bo ma bardzo fajny korektor.
Posiedź kilka dni i ustaw korektor tak, abyś jak najwięcej rozumiała. Różnych głosów. Zarówno tekstów mówionych (audiobooki), jak i znanych piosenek.


Obrazek


Mirku
Najpierw witaj w 2014 r.
Możliwe że masz rację. Telefon stary i pewnie ma już wiele opcji "wyeksploatowanych" jak to niektórzy mówią. Procesor zastępczy bez ponownego ustawienia. Czyli ustawienie nie z kwietnia 2013, a wcześniejsze. Spróbuję powrócić do ustawień z kwietnia 2013, ale pamiętam jak mi powiedziano, że różnice są znikome. Procesor zastępczy jest bez duetu. A to wszystko może zbiegać się w słyszeniu. Nie pytaj jak było wcześniej bo lewe ucho było na tyle jeszcze sprawne, że z niego korzystałam do telefonu z nagłośnieniem. Wszystko się powaliło w 2013 za to liczę, że ten rok da mi więcej satysfakcji z osiągnięć.
Acha jeszcze gdzie wyczytałam, że Nokie są gorsze? Ech teraz to chyba i sama nie wiem. Pewnie źle zrozumiałam czyjąś wypowiedź tu na forum. :-)
Audiogram robiono mi w Kajetanach w sierpniu, potem we wrześniu. No wypadł kiepsko, ale kazano zdjąć procesor to wiadomo, że wypadnie źle, inaczej nie byłabym implantowana. Audiogram został wraz z dokumentacją w PZG mam go dostać dopiero w tym miesiącu.
A tego to już nie rozumiem dlaczego bez procka.... audiogram?
Przez słuchawki słucham każdej muzyki w komputerze. W/g mnie jest dobrze. Słowa ? - Te rozumiem tylko z dawnych piosenek gdzie muzyka nie zagłuszała słów. Czasem owszem odsłuchuję po 2-4 razy by dokładnie wsłuchać się i zrozumieć słowa, np: Jedzie pociąg z daleka..... jest w wielu wersjach słów. To tylko przykład. Dziś słuchałam Koncertu Noworocznego z Wiednia. Super muzyka. Zwróciłam jednak uwagę na takie instrumenty jak fagot, klarnet, flet czy trójkąt. Tu głośność musiałam zwiększać w TV a słuchałam bez słuchawek (na starym TV nie ma wejścia do słuchawek) i nie byłam sama.
Wiem to wysokie tony, a w tym jestem kiepska. Dzwonki też są kiepskie - myślę tu o dzwonkach do drzwi domofon itp. Bez procesora zero odbioru.
Myślę że odpisałam treściwie i nic już nie pokręciłam :-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,037 sekundy. Zapytań do SQL: 9