Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o udział w ankiecie
Autor Wiadomość
Joe 

Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-11-11, 18:22   Prośba o udział w ankiecie

Witam!
Jestem studentką psychologii na UŚ i obecnie piszę pracę magisterską, mającą na celu wykazanie, które czynniki demograficzne i osobowościowe są istotne dla funkcjonowania społecznego. Grupa, do której skierowane są moje badania, to osoby zarówno Głuche, Niesłyszące jak i Słabosłyszące, w związku z tym zwracam się z uprzejmą prośbą o wzięcie w nich udziału. Są one całkowicie anonimowe, wyniki uzyskane za ich pomocą nie będą wykorzystane nigdzie poza moją pracą magisterską, a ich analiza odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych (Ustawa o ochronie danych osobowych z dnia 29 kwietnia 1997 r.).

Wystarczy kliknąć w podanego poniżej linka, zaznaczyć wybrane odpowiedzi. Zdaję sobie sprawę z tego, że to badanie jest dość obszerne i tym bardziej dziękuję tym osobom, które wypełnią testy do końca.

http://moje-ankiety.pl/re...c-RuDYiY7k.html

Ewentualne pytania proszę kierować na adres e-mail:
badania1mag@gmail.com

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i poświęcony czas :).
Ostatnio zmieniony przez Monika.Bombol 2013-10-14, 07:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2010-11-11, 20:01   

Powiem tak pytania takie sobie mam duże sugestie co do pytania 33 powinno się było zostawić jeszcze jedną alternację, lubię czytać i spotykać się z ludźmi. Dlatego nie ma Pani odpowiedzi i jak widziałam jest problem z zostawieniem pustej odpowiedzi wiec na przymus musiałam zaznaczyć nie do końca trafiona odpowiedz.
83 pytanie jest trochę nie jasne. Nie które pytania gdyby osoba Głucha to miała napisać nie wiem czy by zrozumiała, mój szwagier miał wielkie problemy ze zrozumieniem treści i musiałam mu wyjaśnić znaczenie o co chodzi.
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2010-11-15, 23:36   

Wypełniłam. Radzę na przyszłość, zwłaszcza przy pisaniu pracy magisterskiej, zwrócić większą uwagę na błędy ortograficzne i gramatyczne - powodują one, że całość wygląda mniej profesjonalnie.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Joe 

Dołączyła: 11 Lis 2010
Posty: 2
Wysłany: 2010-12-21, 00:12   

Witam

Serdecznie dziękuję tym z Państwa, którzy wypełnili już testy, za pomoc i dzielenie się swoimi przemyśleniami.
Wszystkie uwagi są dla mnie bardzo cenne, biorę je pod uwagę i robię poprawki :-)

Ponawiam również moją prośbę o pomoc, ponieważ jeszcze nie udało mi się zebrać wymaganej liczby wyników. Jeśli znajdą się jeszcze osoby, które w wolnym czasie zdecydują się wziąć udział w badaniu, to będę im bardzo wdzięczna.

pozdrawiam
 
     
hauha 

Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-08-13, 19:35   prośba o pomoc w badaniach

Nazywam się Iwona Hałucha. Jestem studentką V roku Psychologii Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc poprzez udział w badaniach psychologicznych, których wyniki (na poziomie grupowym) chciałabym wykorzystać w mojej pracy magisterskiej dotyczącej znaczenia zasobów psychospołecznych kobiet z wadą słuchu.

Badaniami chciałabym objąć kobiety w wieku 20-29 lat z uszkodzeniem słuchu w stopniu znacznym oraz głębokim. Celem moich badań będzie, między innymi, porównanie pod względem zasobów psychospołecznych dwóch grup kobiet: wychowywanych przez słyszących rodziców oraz wychowywanych przez rodziców niesłyszących.

Bardzo proszę o wypełnienie kwestionariuszy (w kolejności: ankieta socjodemograficzna, Kwestionariusz SES, Kwestionariusz Oceny Własnego Życia, Kwestionariusz NEO-FFI oraz Kwestionariusz Strategiczne Podejście do Skali Radzenia Sobie). Zdaję sobie sprawę, że liczba pytań może być „odstraszająca”, jednak badania pilotażowe pokazały, że średni czas potrzebny na wypełnienie całości to ok. 25-35 minut. Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź.

Chciałabym także zapewnić o całkowitej anonimowości. Wyniki badań zostaną wykorzystane jedynie w mojej pracy magisterskiej. W pierwszym pytaniu mogą Panie (ale nie jest to wymagane) podać swój pseudonim lub hasło, dzięki czemu, po zakończonych badaniach, będę mogła wysłać Paniom konkretne wyniki na tle całej grupy badanych. Jeżeli będą Panie zainteresowane wynikami moich badań lub wynikami własnymi, ale też w razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań, proszę o kontakt mailowy: iwona.halucha@gmail.com.

Bardzo liczę na pomoc Uczestniczek tego forum. Dziękuję za każdą odpowiedź.

Link do badania: http://www.ebadania.pl/f6398d00b99ec40a
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-08-14, 10:15   

Pojawiają się tu różne ankiety, więc i tą, choć nie jest kierowana do mnie, z ciekawości przejrzałem. Z przyjemnością stwierdzam, że jest to chyba najlepsze opracowanie, jakie do tej pory tu trafiło.
Oczywiście, jak do każdej ankiety, do tej też można mieć zastrzeżenia. Choćby o pytania dotyczące absolutnie nieznanej, wręcz abstrakcyjnej sytuacji, a wymagające zajęcia dość jednoznacznego stanowiska. Ale może takie było założenie, chwyt psychologiczny.

Kilka rzeczy chciałbym tylko uwypuklić, jako wieczny malkontent:

Cytat:
- 7. Jaka była przyczyna Pani uszkodzenia słuchu?
Proszę zaznaczyć jedną odpowiedź.

czynniki dziedziczne

czynniki wrodzone


Generalnie, nie wchodząc w spory semantyczne, to to samo, czyli brak wyboru. ;)

Irytują mnie również sugerowane odpowiedzi, zwłaszcza przy pytaniach z odwróconą logiką, jak to nazywam:

Cytat:
zdecydowanie nie zgadzam się

nie zgadzam się

nie mam zdania

zgadzam się

zdecydowanie zgadzam się


Odpowiedzi: tak, nie, nie wiem, lub jeśli konieczne - zdecydowanie tak, zdecydowanie nie uważam za odpowiedniejsze. W szczególności wtedy, gdy ankieta kierowana jest do osób, które z przyczyn obiektywnych (tutaj głuchota) mogą mieć problem z rozumieniem rozbudowanego zdania.

Na koniec:

Cytat:
106. Nie jestem pogodną optymistką.

zdecydowanie nie zgadzam się

nie zgadzam się

nie mam zdania

zgadzam się

zdecydowanie zgadzam się


A dlaczego nie "Jestem pogodną optymistką"? Aby specjalnie utrudnić?
Pomijając już fakt, że niepogodna optymistka jakoś dziwnie by wyglądała. ;)

Pozdrawiam i życzę owocnych badań.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
hauha 

Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-08-14, 10:58   

Witam :)

Dziękuję za zainteresowanie tematem i miłe słowa. Za krytykę także.

Jeżeli chodzi o pytanie dotyczące etiologii. Zakładam, że głuchota dziedziczna, czyli występująca także u innych członków rodziny, genetyka itd.,itd. różni się od wrodzonej (choroby matki w czasie ciąży, czynniki toksyczne, zaburzenia hormonalne i inne). Stąd takie rozróżnienie i możliwość wyboru spośród tych dwóch.
Założyłam, że tak będzie wyglądać grupa badawcza, dlatego też w metryczce muszę o to w taki sposób zapytać...

Odpowiedzi: tak, nie, nie wiem, lub jeśli konieczne - zdecydowanie tak, zdecydowanie nie uważam za odpowiedniejsze. W szczególności wtedy, gdy ankieta kierowana jest do osób, które z przyczyn obiektywnych (tutaj głuchota) mogą mieć problem z rozumieniem rozbudowanego zdania.

Jak najbardziej, zgadzam się. Tak byłoby prawdopodobnie łatwiej, jednak zastosowałam oryginalną wersję kwestionariusza. Uznałam, że taka zmiana ułatwiająca nie jest niezbędna i te oryginalne opcje są "do przejścia".

A dlaczego nie "Jestem pogodną optymistką"? Aby specjalnie utrudnić?
Pomijając już fakt, że niepogodna optymistka jakoś dziwnie by wyglądała. ;)


I podobnie w tym przypadku... Wydawało mi się, że jeżeli dostosowanie narzędzia nie jest stuprocentowo niezbędne, to warto zachować wersję oryginalną i spróbować z niej skorzystać. O tym, czy decyzja była słuszna, już niebawem się przekonam. Ale oczywiście rozumiem Pana zastrzeżenia.
Niepogodna optymistka? Faktycznie brzmi dość kosmicznie ;)

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i komentarz do mojej pracy.
Pozdrawiam serdecznie
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-08-15, 10:08   

Cytat:
Jeżeli chodzi o pytanie dotyczące etiologii. Zakładam, że głuchota dziedziczna, czyli występująca także u innych członków rodziny, genetyka itd.,itd. różni się od wrodzonej (choroby matki w czasie ciąży, czynniki toksyczne, zaburzenia hormonalne i inne). Stąd takie rozróżnienie i możliwość wyboru spośród tych dwóch.
Założyłam, że tak będzie wyglądać grupa badawcza, dlatego też w metryczce muszę o to w taki sposób zapytać...


Owszem, różni się. Tylko i tak głuchotę (inne uszkodzenie słuchu) stwierdzoną już przy porodzie łatwiej zakwalifikować do wspólnej grupy, jakkolwiek nazwanej - czy to dziedziczne, czy wrodzone. Mnie chodziło o fakt, że uszkodzenie słuchu mogło nastąpić również w dzieciństwie, czasem późnym, a także w wieku prawie dorosłym. Na skutek czynników zewnętrznych. A takiego wyboru nie ma.
Chyba, że ankieta jest kierowana wyłącznie do osób z uszkodzeniem słuchu od urodzenia. Wówczas tylko te dwie okoliczności są w pełni zrozumiałe. Ale o tym nie doczytałem w informacji o ankiecie.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
hauha 

Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-08-15, 16:46   

Chyba, że ankieta jest kierowana wyłącznie do osób z uszkodzeniem słuchu od urodzenia. Wówczas tylko te dwie okoliczności są w pełni zrozumiałe.

Dokładnie tak :) chodziło mi o zawężenie grupy. W metryczce muszę o to zapytać, stąd taki podział.
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-08-15, 17:17   

Nie będę powtarzać moich przemyśleń bo pokrywają się z tym co mirek napisał, ale pomogłam i też uważam, że jest to najlepsza ankieta jaką do tej pory uzupełniałam :)
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
hauha 

Dołączyła: 13 Sie 2011
Posty: 4
Wysłany: 2011-08-15, 18:45   

Dzięki Anděl za miłe słowa i pomoc :)
 
     
madzia88 

Dołączyła: 20 Lut 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-02-20, 19:07   Prośba o pomoc w wypełnieniu ankiety.

Dzień dobry.

Nazywam się Magdalena Gwóźdź, jestem studentka Zdrowia Publicznego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Z ogromną prośbą zwracam się o pomoc
w przeprowadzeniu badań ankietowych. Kwestionariusz składa się z 25 pytań zamkniętych. Temat mojej pracy magisterskiej dotyczy problemów osób słabosłyszących, niesłyszących
i głuchoniemych zamieszkałych w województwie Śląskim.
Osobiście uczę się języka migowego i obecnie uczęszczam na kurs doszkalający w celu zdawania egzaminu na tłumacza języka migowego I stopnia w Warszawie. Chcąc pogłębić swoją oraz innych wiedzę na temat problemów z jakimi spotykają się na co dzień osoby
z ubytkiem słuchu zdecydowałam się na taki temat pracy.

Zwracam się z ogromną prośbą do Państwa gdyż PZG odmówił mi możliwości przeprowadzenia ankiety wśród swoich podopiecznych, a jedyną grupę respondentów już przeankietowałam w Bielsku-Białej w świetlicy dla osób niesłyszących (niestety tylko 15 osób było w stanie przeczytać ankietę).

Pragnę zapewnić o 100% Państwa anonimowości. Jeżeli ktoś z Państwa będzie zainteresowany wynikami końcowymi pracy, chętnie prześlę, proszę jednak o wpisanie takowej informacji w mailu.

W razie jakichkolwiek uwag lub pytań proszę o kontakt: madzia.gwozdz@gmail.com

Bardzo liczę na Państwa pomoc w przeprowadzeniu ankiety.

Z poważaniem
Magdalena Gwóźdź

Link do ankiety: http://www.ebadania.pl/35ac40c5880547da

PS-z góry przepraszam za fakt iż temat ankiety nie wyświetla się prawidłowo dlatego pełna jego wersja jest podana w opisie.
 
     
gosiajam 

Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-04-19, 17:25   Prośba o pomoc w wypełnieniu ankiety do pracy magisterskiej

Drodzy rodzice!
Jestem studentką Pedagogiki na Uniwersytecie Wrocławskim, pisze pracę z tematyki surdopedagogiki ( Rola terapeuty a rola rodzica we wspomaganiu rozwoju dzieci z wadą słuchu metodą audytywno- werbalną). Uprzejmie proszę o wypełnienie niniejszego, anonimowego kwestionariusza ankiety. Zebrane materiały posłużą mi do napisania pracy dyplomowej. Proszę o uważne przeczytanie pytań i udzielenie szczerych oraz rzetelnych odpowiedzi.
Bardzo dziękuję!

Link do ankiety:

http://moje-ankiety.pl/respond-23804.html
 
     
Michaell186 

Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-07-16, 10:01   

Witam

Może ktoś się orientuje jak można zrobic podobną ankietę potrzebna mi będzie niedługo na pracę dyplomową a nie mam pojęcia w czym można taką ankietę przyrządzić ???
_________________
https://mnmedia.pl/projektowanie-stron-minsk-mazowiecki.html
 
     
mruczkin2 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 31
Wysłany: 2013-07-16, 13:14   

http://moje-ankiety.pl/
choćby tu możesz otworzyć standardowe darmowe konto i jak myślę stworzyć swoją ankietę, do której link przesyłasz ewentualnym ankietowanym :)
_________________
UP - Medel Opus 2 (IV 2010); UL - Medel Opus 2 (X 2012)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,031 sekundy. Zapytań do SQL: 9