Poprzedni temat :: Następny temat
Wideo z Konferencji
Autor Wiadomość
K.Sadowski 

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 42
Wysłany: 2007-11-15, 23:38   Wideo z Konferencji

W zasadzie ten temat to bardziej pasował by do jakiegoś działu typu "Ślimak w Mediach" :lol: lub coś podobnego, ale ponieważ treść dotyczy Konferencji, więc postanowiłem tu ją umieścić.
Dla zainteresowanych wstawiłem informacje na temat I Międzynarodowego Spotkania Użytkowników Implantu Ślimakowego jakie ukazały się 14 lipca 2007 roku w Teleexpressie i Wiadomościach.
Jeśli odkopię gdzieś jeszcze jakieś zapiski wideo to obrobię i podam dalsze odnośniki.
Tu macie jeszcze jeden link, który znalazłem w internecie, wypowiedź dziewczyny podczas paneli.
Wracając do początku mojego postu, to oglądając uważnie główne bloki informacyjne w 4 kanałach telewizyjnych zauważyłem pewną rozbieżność w sposobie podawania informacji. Wiem, że to może mało istotne, lub ktoś powie, że się czepiam, lub uprawiam propagandę... A niech tam gadają.
Przypomnę tylko mały fakt z tamtego okresu – 15 lipca zlikwidowano „Białe Miasteczko” pod kancelarią Premiera.
Oglądając bloki informacyjne zauważyłem, że najlepiej i najpełniej informacje podał Polsat. Od początku do końca, bez ukrywania wszystkie fakty informacje, spotkania, konferencje, panele, koncerty, zabawy dzieci, wywiady, kamera nie uciekała od bogato zastawionych stołów.
TVN krócej ale też rzeczowo. Najgorzej wypadła Telewizja Polska, co możecie sami zobaczyć. W sumie doszedłem, do wniosku, że cenzura jednak istnieje w mediach, przynajmniej państwowych. No bo jak tu mówić o takim sukcesie jaki osiągnął zespół lekarzy z profesorem Skarżyńskim na czele przez te 15 lat, gdy w tle mamy „Białe Miasteczko” i problemy ze służbą zdrowia. Dobrze profesor powiedział, że nie mają czasu strajkować, no bo jak powiedzieć komuś kto czeka 3 lata na implant, że jednak muszą przesunąć planowany zabieg z powodu np. strajku anestezjologów?

Dlatego uważam, że TVP tak a nie inaczej pokazała całą uroczystość, żeby nie razić odbiorców takim dystansem pomiędzy tymi problemami. Sam wywiad z profesorem w jakim miejscu był przeprowadzany... gdzieś z boku z dala od ludzi, w tle cisza spokój, ktoś sporadycznie przejdzie obok. Przypomina mi to stare dobre czasy Kronik Filmowych puszczanych w kinie przed seansem filmowym.

No dobra wylałem to z siebie... już mi lżej.

Gdyby ktoś z Was miał jakieś zapiski wideo, a mógłby je upublicznić w sieci myślę, że było by miło. Ja mam trochę klipów wideo robionych przez siebie, więc może niedługo coś przesieję i wrzucę do sieci.

Pozdrawiam Wszem i Wobec.
 
     
K.Sadowski 

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 42
Wysłany: 2008-03-18, 20:16   

Zapraszam na stronę YouTube gdzie umieściłem dziś kolejne trzy filmy z konferencji. Gdyby ktoś z Was miał jakieś zapiski filmowe z paneli, to może udało by nam się poszerzyć ten zakres informacji na stronie.
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-03-20, 10:18   

W miare ładnie zreferowane i ładnie podkreslone sa te wypowiedzi w expresie i wiadomościach, nie ma patosu, ale co najważniejsze jest przekazane.
Najmniej spodobał mi się ten ostatni link... na temat cyborga... Jak ktoś mógł coś takiego napisać, to się w głowie nie miesci normalnie....
Ale cóż ograniczenie umyslowe wielu ludzi nie zna granic...
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2008-03-21, 01:05   

Cytat:
Najmniej spodobał mi się ten ostatni link... na temat cyborga... Jak ktoś mógł coś takiego napisać, to się w głowie nie miesci normalnie....


A co tam jest takiego powiedziane? Możesz zacytować? Ja sama nie jestem w stanie zrozumieć co mówią.

Pozdrawiam
Agg (zwąca się czasem cyborgiem)
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-03-21, 01:32   

w sumie nie chodzi o to co tam jest napisane tylko jak jest opisane właśnie jak ze cyborg opowiada o swoich przezyciach.
Wiesz Agg kiedy ty sie tak nazywasz to Twoja sprawa, tak jak tylko Murzyn o sobie może powiedzieć "czarnuch".
Ale wkurza mnie kiedy inni używają takiego zwrótu w odniesieniu do osób niesłyszących... To takie 0 zrozumienia ...
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2008-03-21, 21:35   

ale możesz dokładnie zacytować? będę wdzięczna :-) bo cały czas nie wiem, o czym dokładnie mówisz i nie mam możliwości tego sprawdzić, zrozum.
"cyborgiem" nazywam się odkąd mam implant, zdejmowany aparat jeszcze nie czyni ;-)
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-03-21, 22:42   

Cyborg opowiada o sobie na konferencji użytkowników implantu ślimakowego w Kajetanach.

jest to dosłowny opis filmiku :/
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2008-03-25, 15:23   

Aaa, tego filmiku. To ja na nim jestem, wrzucałam go też na swojego bloga tu: http://ci.hell.pl/?p=102
Nie rozumiem, o co ci właściwie chodzi z tym cyborgiem :-)
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-03-25, 15:30   

Heh to ja może nie jestem na czasie... Ale dla mnie takie określenie wydaje sie mocno nie na miejscu :/takie ciut obrazliwe :( chyba ze użytkownik implantu sam sie tak nazywa :P chyba mam odmienne poczucie humoru...
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
K.Sadowski 

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 42
Wysłany: 2008-03-25, 21:29   

Honoratko:) Agata ma poprostu duży dystans do siebie i OK. Z tym jej dobrze i ma +. Ja z początku też miałem podobne odczucie, ale wszystko przyczodzi z czasem. Pozdrawiam.
 
     
Honorka 

Dołączyła: 10 Lut 2008
Posty: 50
Wysłany: 2008-03-30, 19:32   

nie nie ja myslalam ze to ktos obcy tak okreslil ten filmik, ktos kto nie ma pojecia o implantach :) moj błąd... domyslam sie ze moj syn tez kiedys bedzie mial takie poczucie humoru...
_________________
Nucleus Freedom. Marzec 2008
 
 
     
K.Sadowski 

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 42
  Wysłany: 2008-04-02, 18:19   Będzie bolało

Ostatnio dostałem taką informację mailem. :-/
 
     
D.Kopiasz 
www.CSerwis.com


Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 9
Skąd: Chybie
Wysłany: 2008-04-02, 22:44   Re: Będzie bolało

K.Sadowski napisał/a:
Ostatnio dostałem taką informację mailem. :-/


No przeczytałem meila i naprawde zdziwiło mi się... dlaczego brali pod uwage twoje video ? przecież jest dużo filmików na YouTube.pl które są z Telewizja Polska a Administratorzy YouTube.pl nie reagują. Eh... Takie jest w polsce prawo... Łamanie Praw Autorskich wiadomo czym grozi... Dali tylko upomnienie. Wiec trzeba przestrzegać te "prawa autorskie".
 
 
     
alusia_10 

Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: kraków
Wysłany: 2009-07-28, 17:27   

W dniu jutrzejszym, współpremiera europejska będzie miała miejsce w MCSM w Kajetanach. Zoperowani zostaną trzej pacjenci. Będzie możliwość obserwacji sesji operacyjnej przez Internet oraz na salach konferencyjnych Centrum. Sesja będzie komentowana w języku polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim.
Premierowe operacje wszczepienia implantów słuchowych nowej generacji odbędą się 29 lipca br. w godz. 10.00 - 13.00 w Międzynarodowym Centrum Słuchu i Mowy, ul. Mokra 17 w Kajetanach.
To jest wiadomość ze strony Instytutu.Jak ktoś wie coś więcej dajcie znać
_________________
UP-NUCLEUS 5 10 10 2011 R
UL-NUCLEUS FREEDOM 05.2006r ( WYMIANA NA 5 03.2014 r )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,048 sekundy. Zapytań do SQL: 8