Poprzedni temat :: Następny temat
VIBRANT SOUNDBRIDGE
Autor Wiadomość
Monika7 

Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 7
Wysłany: 2012-06-06, 09:37   VIBRANT SOUNDBRIDGE

Szukam kogoś kto ma wszczepiony vibrant soundbridge. Chciałabym podpytać o ... zasadniczo o wszystko.

[ Dodano: 2012-07-02, 16:34 ]
Dostałam procesor. Długo oczekiwana chwila nadeszła i rozczarowała. Rozczarował nie procesor ale osoba, która udzielała mi informacji na jego temat.
Przed wszczepieniem implantu miałam przyjemność rozmawiać z panią Anią- cudownym fachowcem,osobą cierpliwą i udzielająca wyczerpującej odpowiedzi na wszystkie pytania.
Otrzymując procesor trafiłam na pana, który cały czas usiłował mnie wypchnąć za drzwi. I nie wiem już nic. Odpowiedzi na pytania dotyczące gwarancji, paszportu procesora nie otrzymałam. Czytam o osuszaczach (jeśli coś pokręciłam przepraszam) - pan nawet o nich nie zająknął. Otrzymałam w zestawie baterie ważne do końca tego miesiąca i "zaśniedziałe" (najchętniej wrzuciłabym zdjęcie- szaro biały pył na bateriach) Muszę teraz biegać po mieście i szukać baterii.
Wcześniej nie mogłam się doczekać wszczepienia implantu i założenia procesora. Byłam pełna wiary. Człowiek, który wydał mi procesor załamał mnie. Podobno mam wysłać gdzieś za granicę list z paszportem? gwarancją? celem zarejestrowania procka. Co ja mam robić? kogo zapytać? Teraz chyba idę bić głową w ścianę.... tylko procesor zdejmę :-( coby bateria do końca nie wylała
 
     
flowers17 


Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 59
Wysłany: 2012-08-10, 00:19   

Eee ci co ustawiają procesora to są różni ;) Ważne, że masz procek :] Wiem pani Ania to mówi wszystko ;) Można z nią porozmawiać. Może po prostu ją złap czy coś i popytaj? albo zadzwonić?
A jeśli można wiedzieć który pan, który usiłował wypchnąć cię za drzwi? Czy to pan Artur?
Baterie to możesz zamawiać z hurtowni z Gdańska :) Są w miarę tanie i nawet są specjalne do implantu (trochę droższe niż zwykłe) ;) z tej strony możesz zamawiać www.hurt.com.pl
_________________
UP - Implant MED-EL Sonata od wrzesień 2014r / Opus2
poprzedni: Combi40+ 1999-2014r
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2012-08-10, 13:51   

Ollaaa238 dlaczego z góry sugerujesz, że chodzi o pana Artura?? :shock:

Monika, z jakiego miasta jesteś?? Baterie poza stroną podaną przez Olkę, możesz poszukać w sklepach medycznych - zawsze masz coś na miejscu tylko musisz pochodzić popytać jakie cenniki itp.

Jeśli masz jakieś inne pytania służę pomocą, odpowiedzią. Panią Anię to faktycznie trzeba łapać dosłownie by poprosić o 5 minut rozmowy, ale nigdy nie zdarzyło mi się żeby odmówiła :)

Jeśli chodzi o informacje odnośnie swojego implantu, znalazłam Ci tylko w wersji angielskiej do poczytania tutaj: http://www.medel.com/int/...n4h0kcgrc3mkqj1
Ewentualnie krótko i pobieżnie liźnięte przez naszą prasę tutaj: http://pulsmedycyny.pl/25...ant-soundbridge
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Monika7 

Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 7
Wysłany: 2012-08-14, 22:38   

Serdecznie dziękuje za pocieszenie.

Ollaa238 wysłałam Ci wiadomość. Baterie kupiłam w Warszawie. Teraz na spokojnie przeszukam podane linki.


I oby inni mieli więcej szczęścia niż ja do tych "ustawiających" . Dodzwonić się do Pani Ani graniczy chyba z cudem, aczkolwiek raz mi się udało. Super kobieta.

Jeszcze nie zarejestrowawszy swojego procka. Po prostu nie wiem jak. Czekam na spotkanie z Pania z firmy. Moze coś mi doradzi. Czy wy tez musieliście rejestrować swoje procesory na własną rękę ? Za głupia jestem i za mało odważna aby papiery od swojego tak wyczekanego sprzętu wysłać ....wie gdzie
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-08-15, 11:30   

witam :mrgreen: co do rejestracji itd to np ja odbylo sie to czyli wypełnianie papierka podczas wizyty na ktorej dali procesor 8-) co prawda przy implancie slimakowym są pewne róznice no ale .... takie sprawy wydaje mi sie powinny wyglądac tak samo..... a nie na własna reke :roll:
 
     
flowers17 


Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 59
Wysłany: 2012-08-15, 21:27   

Anděl napisał/a:
dlaczego z góry sugerujesz, że chodzi o pana Artura?? :shock:


Nie wiem, po prostu domyśliłam się, bo tyle lat jeżdżę tam, byłam u różnych, którzy ustawiali procka.. Więc znam wszystkich. z resztą też słuchałam opinii znajomych. Po prostu tym nie przejmować się, pytać innych może pomogą ;)
Z resztą wszędzie w przychodniach, w szpitalach, a nawet w szkołach, w pracy tak jest, że trafi się jakiś, nie wiadomo kto ;]
_________________
UP - Implant MED-EL Sonata od wrzesień 2014r / Opus2
poprzedni: Combi40+ 1999-2014r
 
     
Monika7 

Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 7
Wysłany: 2012-08-16, 09:03   

Cytat:
witam :mrgreen: co do rejestracji itd to np ja odbylo sie to czyli wypełnianie papierka podczas wizyty na ktorej dali procesor 8-) co prawda przy implancie slimakowym są pewne róznice no ale .... takie sprawy wydaje mi sie powinny wyglądac tak samo..... a nie na własna reke


tak i mi się wydaje. Z Panią Kasią z Madel już rozmawiałam. Wydaje się bardzo konkretną osobą. Kazała przyjechać do siebie i obiecała załatwić sprawę. Puki co - noszę :)
Problem mam w tym, że w moim otoczeniu nie ma osób z implantem. Byłam u jedynego człowieka w swoim mieście, który zajmuje się serwisowaniem? naprawą? aparatów. Chciałam podpytać. Podobno w moim mieście nie ma nikogo z implantem. Zdana jestem sama na siebie i na "łaskę" tych co mi ten procesor ustawiają. Mam nadzieję, że niedługo wszystko wyjaśnię. A najważniejsze, żeby udało się dobrze ustawić procesor.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2012-09-13, 21:09   

Przeczytałam wasze posty i coś mi tu nie gra co do pana Artura. Cały czas mam z nim do czynienia może nie przy każdej wizycie ale nigdy nie potraktował mnie jak intruza. Pytania zawsze mam przygotowane i zawsze stara mi się cierpliwie na nie idpowiedzieć. W/g mnie jest super. Z naprawami czy zamianą złej części na dobrą nie mam problemów i to w samych Kajetanach, ale ja swój ubezpieczyłam właśnie u pani Kasi.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-09-15, 17:56   

skoro juz wypowiadamy sie na temat ....pana Artura....... ktos,,,, mi powie który to :mrgreen: :?: to ten łysawy czy ten w okularach o :arrow: o ile dobrze pamietam ;-) moze wyda wam sie glupie ale nie wiem ktory to ten Artur ... lorenc :?: a tak na marginesie ludziska tam sympatyczne sa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2012-09-15, 22:39   

Tak, chodzi o Pana Lorensa i ja go pamiętam w okularkach :) Dla mnie również zawsze był/ jest sympatyczny, wie i rozumie czego potrzebuje przy nowych ustawieniach implantu, zawsze wysłucha i sprawdzi nawet czy nie blefuje, nigdy do tej pory nie zdarzyło mi się, żebym narzekała na fatalne ustawienie implantu jak wychodzę od niego - dla mnie to jest najlepszy inżynier nie obrażając jego kolegów i koleżanek po fachu. :-D
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
darekryki 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 168
Skąd: Ryki
Wysłany: 2012-09-16, 05:23   

;-) a no to mi tez ustawia procesora... teraz dopiero trzeci raz bedzie ale przyznac trzeba ze jest spoko
:mrgreen:
 
     
Monika7 

Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 7
Wysłany: 2012-10-03, 19:55   

Pewnie miałam pecha. Do tej pory zawsze trafiałam na rewelacyjnych ludzi- lekarze, Pani Kasia. Było chyba za łatwo. :)
 
     
ula 
ula

Dołączyła: 05 Lis 2013
Posty: 3
Wysłany: 2013-11-05, 14:18   

chciałabym zapytać jak to jest z płatnoscia za naprawę vibranta ucha srodkowego ,uszkodzenie nie z mojej winy
_________________
ulcia
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2013-11-05, 19:05   

Pytaj bezpośrednio u dystrybutora/serwisanta.
http://www.medel.com/pl/service/
Zapłacisz z własnej kieszeni. To oczywiste.

Skoro nie z Twojej winy, a procesor nie był ubezpieczony, to pozostaje wyłącznie indywidualne postępowanie w celu naprawienia szkody przez sprawcę.
Jeśli nie zechce dobrowolnie, to możliwość jest tylko jedna. Chyba nie trzeba tłumaczyć jaka.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-11-05, 20:43   

To ja powiem : wywiezienie do lasu :)
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,092 sekundy. Zapytań do SQL: 8