Poprzedni temat :: Następny temat
operacja
Autor Wiadomość
loren 

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 6
  Wysłany: 2009-10-03, 19:57   operacja

Witam! Mam 3 tygodnie do zabiegu wszczepu implanty ślimakowego, trochę się boje,ale jestem dobrej myśli, mam duze nadzieje na poprawe mojego cichego świata,proszę o info. dot. tych kwesti.Czy warto?. Pozdrawiam!!
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-10-03, 22:54   

O jakie informacje prosisz? Tylko chodzi Ci o to czy warto? Ja odpowiadam tak, warto. Ktoś inny napisze, że nie warto. Jeszcze ktoś inny pogdyba.
Nic o Tobie nie wiemy, nie mamy pojęcia czego oczekujesz i mamy Ci dać jakieś wskazówki do przemyśleń? No to masz tą jedną właśnie - przemyśl jak rozsądnie odpowiedzieć mają ludzie na Tak przedstawiony problem.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
loren 

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-10-04, 19:18   operacja

Sorry że tak chaotycznie pisze, ale mam w głowie wielki zamęt, mam głęboki niedosłuch, obustronny, UL aparat słuch., UP nic, zrozumienie mowy ok.30 %, mam wielkie nadzieje w implancie, operacja w Kajetanach. Boje sie operacji, narkozy,, nic mi nie wiadomo o ewentualnych powikłaniach, proszę o rady osób implantowanych.Pozdrawiam!! :-|
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2009-10-05, 10:53   

loren, nic się nie bój :) Zajrzyj do mnie na bloga http://ci.hell.pl - tam opisałam swoje początki.
Jakie masz konkretne pytania?
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2009-10-05, 18:47   

Poczytaj również co już tutaj napisaliśmy:
http://forumslimaczek.ifp...wtopic.php?t=97 dwie strony
http://forumslimaczek.ifp...wtopic.php?t=67 trzy strony
i trochę innych z działu http://forumslimaczek.ifp...d875021d7760a91

Nie otwieraj również za każdym razem nowego tematu aby dalej kontynuować to co zaczęłaś tam http://forumslimaczek.ifp...&highlight=#563
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
loren 

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 2009-10-06, 08:10   

Bardzo, serdecznie Wam dziękuję za odzew i pomoc ,jestem troche pewniejsza swojej decyzji o operacji, jak będzie po wszystkim to się odezwie,dzięki i pozdrawiam wszystkich!! :-)

[ Dodano: 2009-10-27, 09:07 ]
Wiek: 36
Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 4
Skąd: malopolska


Wysłany: Dzisiaj 9:04
Witam! Jestem tydzień po operacji wszczepu impl. ślim. wszystko ok. nic nie boli, zawroty głowy tylko po wybudzeniu, małe zaburzenia smaku po str. operowanej,nie mogę doczekać się podłączenia procesora! instytut w Kajetanach to wspaniała placówka, kompetentny personel, i w ogóle wszystko super! :-> Pozdrawiam wszystkich!!!
_________________
UL-Oticon Tego
UP-Med-el Opus2 od pażdziernika 2009
 
     
niusiaso 
niusiaso

Dołączyła: 30 Lis 2009
Posty: 7
Wysłany: 2010-05-17, 19:59   

Ja też się boję . : :-? Jadę do Kajetan 24.05 10 , a 25.05.10 zabieg.
Mam pytanie czy jednego dnia jest tylko jedna operacja?
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2010-05-17, 21:24   

Jednego dnia jest mnóstwo operacji. Sama zobaczysz, ten tłum ludzi w poczekalni to na operacje idzie :).

Ja miałam być operowana rano, po przyjeciu, a byłam po 16. Po mnie jeszcze jedna dziewczyna dopiero ok. 18 szla na blok :)
Od rana nic nie wolno było jeść, pić, nic.
Naczekalam się, ale warto!
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
niusiaso 
niusiaso

Dołączyła: 30 Lis 2009
Posty: 7
Wysłany: 2010-05-18, 10:41   

Jak to jest z rodzajem implantu, kto wybiera?
Czy pozostają resztki słuchu? :oops:
Wszystko jest dla mnie trakie nowe........ nawet nie wiem o co pytać.
nso.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-05-18, 11:06   

No to trochę późno zabierasz się za poznanie problemu. :-)
Tym niemniej wiara w skuteczność, bez poznania szczegółów jest imponująca.
Oby tylko to wyszło Ci na korzyść. Obyś nie czuła się zawiedziona, bo wyobrażasz sobie, że będziesz miała nowe ucho.

O prawie wszystkim już tu pisaliśmy - i o operacji, i o okresie po niej. O plusach i minusach podjętej decyzji.
Implant wybiera lekarz, on i tylko on. Ty najwyżej możesz sobie wybrać kolor procesora mowy. O tym też pisaliśmy.
Jak również o resztkach słuchowych - wielu operowanych korzysta z implantu i aparatu słuchowego w jednym /Duet, Hybrid/. Poczytaj spokojnie forum i dopiero pytaj co jeszcze wyjaśnić.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2010-05-20, 14:03   

niusiaso napisał/a:
Jak to jest z rodzajem implantu, kto wybiera?

Za "moich czasów" zespół, ja się dowiedziałam już po operacji, co dostałam (do wyboru był Cochlear Freedom albo Med-El Pulsar). Ale ja nie byłam kandydatką do Dueta.
Cytat:

Czy pozostają resztki słuchu? :oops:

Przy implancie typu Duet powinny, potem się nosi implant z aparatem w jednym, elektroda implantu jest krótsza; przy "normalnych" mogą zostać, ale nie muszą.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
flowers17 


Dołączyła: 25 Lis 2007
Posty: 59
Wysłany: 2010-08-21, 22:30   

Nie wiem jak jest teraz, ale za moich czasach nie można było wybierać. Akurat ja dostałam najnowszy implant za moich czasach. Teraz są inne implanty :) Medycyna poszła do przodu :)

Nie bójcie się operacji :) Idziesz na blok i na specjalnym łóżku przykładają ci maskę i zasypiasz ;d a jak obudzisz to nic nie czujesz ;d a bóle głowy czy coś to normalne, ale nie u wszystkich i szybko mija.

Jeśli nie pomagają wam aparaty słuchowe czy choć troszkę to warto zaryzykować na implant, chociaż wiem, że nie na wszystkich są efekty o jakich marzą :)

A o resztkach słuchowych to przy duecie zostawiają.

loren- co tam u ciebie? jesteś zadowolony z efektów słyszenia z implantu?
_________________
UP - Implant MED-EL Sonata od wrzesień 2014r / Opus2
poprzedni: Combi40+ 1999-2014r
 
     
loren 

Dołączyła: 01 Paź 2009
Posty: 6
  Wysłany: 2010-09-14, 07:58   

Witam wszystkich,moja decyzja wszczepienia implantu, była jedną z najlepszych w życiu, minął niecały rok od operacji a w czasie ostatnich badań w Kajetanach okazało się że mam 95% zrozumienia mowy!! Sama czuję się bardzo dobrze, mój świat jest TERAZ bardziej kolorowy!!!Dużo zależy od nas samych, od przebiegu rehabilitacji, jak utraciliśmy słuch, od bliskich nam ludzi,w moim przypadku bardzo pomógł mi pobyt w Łebie, tam pracują fachowcy z prawdziwego zdarzenia którzy naprawdę chcą nam pomóc odnależć się w nowych dla nas warunkach.Serdecznie pozdrawiam wszystkich i życzą dobrego słyszenia!!
_________________
UL-Oticon Tego
UP-Med-el Opus2 od pażdziernika 2009
 
     
kasiawwl 

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 9
Skąd: wołomin
Wysłany: 2012-05-17, 12:29   

witam mój syn ma operacje 29.05 na banacha ma 4 latka mam małe pytanko niejestem pewna jaka pizamke mu wziasc ogladałam rózne filmiki oraz czytałam różne wypowiedzi zastanawiam sie czy nie leprza bedzie pizamka na guziki bo jak widzialam to jednak te opatrunki na główce sa duze czy jesli bedzie mial zakładana przez głowe to niebede mu nic podrazniac z góry dziekuje
_________________
kasiawwl
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2012-05-17, 21:11   

Zdecydowanie rozpinana . Bedzie mial przy glowce strzykawke w ktorej bedzie sie zbieral plyn z ucha wiec zdecydowanie rozpinana
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,033 sekundy. Zapytań do SQL: 8