Poprzedni temat :: Następny temat
Kontrola bezpieczeństwa
Autor Wiadomość
Asia 

Dołączyła: 29 Lip 2009
Posty: 10
Wysłany: 2012-01-18, 13:41   Kontrola bezpieczeństwa

Pozwolę sobie założyć osobny wątek:

mjeruzalska napisał/a:
Myślę, że warto dorzucić do rozpoczetego wątku informację odnośnie przechodzenia
przez bramki na lotniskach.

Lotniskowe wykrywacze metali wytwarzają silne pola elektromagnetyczne.
Użytkownik implantu powinien przechodzić przez nie bez zatrzymywania się.
Niektórzy użytkownicy mogą usłyszeć cichy dźwięk podczas przechodzenia
przez wykrywacz lub bedąc w jego pobliżu. Dla uniknięcia takiego wrażenia
można wyłączyć na tę chwilę procesor mowy.


Czyli zdarzyło się, że bramka nie zapiszczała? Jakoś byłam przekonana, że zawsze piszczy. Nie wiem jak ona działa na implantowców, bo w praktyce zawsze tłumaczyłam celnikom, że wolę nie przechodzić i w moim przypadku zawsze była rewizja osobista. Zaznaczę, że to było w strefie Schengen, nie wiem jak do tej alternatywy podchodzą na amerykańskich czy azjatyckich lotniskach. Przypuszczam, że 'legitymacja' wydawana przez Kajetany, która jest po prostu ulotką w różnych językach nie wystarczy.

Boję się przechodzić przez bramki ze względu na możliwe spięcia elektrod w środku. Może ktoś to potwierdzić?
_________________
UP: Med-El Opus2 - podłączenie: czerwiec 2009
UL: gołe :)
 
     
wolf6002 

Dołączył: 22 Gru 2011
Posty: 16
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2012-01-18, 18:43   

Lotniskach pojazde siedzie uchy 2 120 db dużo ale trzeba implant bez tak lepszej polowli :D
implant + lotniskach 120 db siedzie uchy 2 ból jest prawda głoscie bardzo źle.
bez implant może schować już wracam przycie ubranie implant uchy :)
_________________
Med-el COMBI +40, TEMPO+ 00r był. i OPUS 2 07r. teraz.
PHANOK swiss made 94r był. Oticon Sumo DM 03r. był. Niada 09r. teraz
 
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2012-01-18, 20:14   

Ja regularnie latam na trasie Barcelona - Warszawa . Milion razy przechodzilem przez bramke na lotnisku i nic . Fakt jest tylko taki ze wczesniej wylaczam i sciagam procka . Takze bez obaw
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
AgnieszkaD 

Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 5
Wysłany: 2012-03-10, 16:11   

Rzeszowianin, a tak technicznie (bo ja debiutant, a lecieć będę niedługo)- po ściągnięciu procesora kładziesz go na 'tackach' jadących do prześwietlenia, czy wyłączonego przenosisz przez bramkę?
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2012-03-10, 19:14   

Wylaczonego przenosze przez bramke tylko pokazuje sluzbom ze mam takie cudo
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
AgnieszkaD 

Dołączyła: 12 Sty 2007
Posty: 5
Wysłany: 2012-03-11, 18:22   

To już będę wiedziała - dzięki ogromne za podpowiedź :).
 
     
Asia 

Dołączyła: 29 Lip 2009
Posty: 10
Wysłany: 2012-05-11, 08:53   

Rzeszowianin - Ty masz Nucleusa. Znam inną osobę implantowaną, która regularnie lata, ale też właśnie ma Cochleara. Teraz czekam na kogoś z Med-Elem ;) Firmy są różne więc i mogą być różnice w sprzęcie a co z tym idzie - w bezpieczeństwie.

Druga sprawa - czy istnieje jakiś zapis w prawie/regulaminie lotniczym mówiący, że delikwent może odmówić kontroli za pomocą bramek 'prześwietlających'? Oczywiście w zamian godzi się na inne formy kontroli.
_________________
UP: Med-El Opus2 - podłączenie: czerwiec 2009
UL: gołe :)
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2012-05-12, 14:11   

Asia z tego co wiem to sa przepisy kontroli . Odmowa kontroli = nie wchodzisz na poklad . Ja zawsze przed wejsciem mowie : I have hearing system . I juz inaczej do mnie podchodza i jesli lecicie gdzies mowcie przed poddaniem sie kontroli
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Asia 

Dołączyła: 29 Lip 2009
Posty: 10
Wysłany: 2012-05-12, 14:40   

Nie jestem pewna czy dobrze zrozumieliśmy się.
Rzeszowianin napisał/a:
Odmowa kontroli = nie wchodzisz na poklad

Ja nie powiedziałam, że nie dam się skontrolować. Bo można to zrobić innymi metodami niż przechodząc przez bramkę prześwietlającą, która mimo wszystko niesie za sobą potencjalne ryzyko. Prościej mówiąc - jedną z alternatyw jest pat-down czyli 'macanko'. Bardziej chodziło mi o to, bym znała swoje prawa, kiedy jakiś służbista uzna, że jednak mam przejść przez bramkę i kropka. Nie oznacza to jednak, że musi mieć absolutną rację, co już nieraz życie zweryfikowało znajomość prawa przez 'mundurowych' ;)

Mówienie tekstów "I have hearing/cochlear system" rzeczywiście pomaga, ale tak jak mówiłam wcześniej - zależy na kogo się trafi i lepiej jest być przygotowanym na różne sytuacje.
_________________
UP: Med-El Opus2 - podłączenie: czerwiec 2009
UL: gołe :)
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2012-05-12, 19:21   

No tak zle zrozumialem ... Przepraszam :)
Ja jak latam z Barcelony do Warszawy na konsultacje (teraz juz coraz rzadziej - nastepna w sierpniu) to zawsze mowie ze mam implant i przeswietlanie mi odpuszczaja - macanka tez nie mialem (w sumie szkoda w Barcelonie sa taaakie celniczki :D) ale w zamian mam nie wiem jak to sie nazywa - taka raczka z kolkiem i sie jezdzi po ciele w odleglosci kilku cm :)

W Warszawie na Okeciu , czasem na Balicach tez jest analogiczna sytuacja tez mowie ze mam implant i mam to samo co w Barcelonie

I zawsze wylaczam implant i na samym aparacie , zreszta w czasie lotu implant tez chowam do pudelka ... Zreszta ktoregos dnia ogladalem tv ze zwyklej pokojowej anteny w jakims hotelu i jak wlaczylem implant to tak ekran latal ze nie dalo sie ogladac - pewnie podobnie jest jak wlaczy sie implant w samolocie . Zreszta w czasie lotu jest zakaz korzystania z komorek a to ma chyba podobne zaklocenia ale sie nie znam na tym , Pisze tylko jak ja robie
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Asia 

Dołączyła: 29 Lip 2009
Posty: 10
Wysłany: 2012-05-12, 20:02   

Rzeszowianin napisał/a:
macanka tez nie mialem (w sumie szkoda w Barcelonie sa taaakie celniczki :D


Niestety - zazwyczaj kobietę 'maca' kobieta a faceta facet 8-)

Rzeszowianin napisał/a:

ale w zamian mam nie wiem jak to sie nazywa - taka raczka z kolkiem i sie jezdzi po ciele w odleglosci kilku cm :)
W Warszawie na Okeciu , czasem na Balicach tez jest analogiczna sytuacja tez mowie ze mam implant i mam to samo co w Barcelonie

To jest właśnie dziwne, bo z Okęcia też latam i jeszcze NIGDY nie byłam sprawdzana tym ustrojstwem, zawsze było ręczne sprawdzanie. Ale pewnie na Euro to się zmieni, w końcu musimy pokazać się światu ;) Kiedy ostatnio wylatywałeś? W marcu jeszcze nie było takich rewelacji. Z tego co widać, to w Europie na luzie podchodzą do kontroli, jednak trochę się boję lotnisk poza Europą, tam już raczej nie ma standardów narzuconych przez UE.

BTW - wcześniej napisałeś, że milion razy przechodziłeś przez bramkę a później piszesz, że prześwietlenie odpuszczają. To jak jest?

Implant też zawsze profilaktycznie wyłączam (i tak dźwięki samolotowe pewnie są nieprzyjemne), ale doszły do mnie informacje, że tylko na okres startu i lądowania się wyłącza. Znajomi implantowcy zeznali, że mieli włączony i skoro zdołali mi to opowiedzieć, to znaczy, że żyją i nie rozbili się ;)

Pozdrawiam!
_________________
UP: Med-El Opus2 - podłączenie: czerwiec 2009
UL: gołe :)
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2012-05-13, 12:03   

Asia : czepiasz sie szczegolikow :) Przechodzilem z wylaczonym implantem bez jego sciagania .
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-27, 16:39   

Cześć Asia, Kuba i wszyscy
Interesuje mnie jakiś kwit, dokument, który mógłbym pokazać nieufnym kontrolerom, że mam implant.
Kto taki dokument wydaje, Kajetany, IFPS?
U kogo powinienem się upomnieć?
Sprawa nie jest pilna, nigdzie na razie nie lecę, ale słyszałem, że dobrze mieć przy sobie taki "glejt", bo nawet bramki w Empiku potrafią zareagować na implant i wtedy plama, człowiek wychodzi co najmniej na podejrzanego i musi się tłumaczyć, że nie jest wielbłądem, znaczy złodziejem ;-)
Aha, czy przy takich sklepowych bramkach trzeba wyłączać procesor?
Pozdrawiam W.
_________________
http://kuszacydokwadratu.blogspot.com/
https://500px.com/wwiszniewski
UL - Med-El Sonata: 03.10.2012 / Med-El Opus 2: 26.11.2012 / Med-El Duet 2: 24.12.2012
UP - Oticon Go Pro
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-11-27, 17:01   

Powinieneś dostać specjalny druczek w formie legitymacji. Nam dawano razem z procesorem. Jest miejsce na dane osobowe i numer seryjny procesora.
Były tam opisane również, w skrócie, przeciwwskazania medyczne.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Witek W. 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Lut 2012
Posty: 146
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-27, 17:28   

Mirek, dziękuję za informację :-)
Niczego takiego nie dostałem. Trochę dziwne :-/
Napiszę i się upomnę.
Pozdrawiam W.
_________________
http://kuszacydokwadratu.blogspot.com/
https://500px.com/wwiszniewski
UL - Med-El Sonata: 03.10.2012 / Med-El Opus 2: 26.11.2012 / Med-El Duet 2: 24.12.2012
UP - Oticon Go Pro
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,035 sekundy. Zapytań do SQL: 8