Poprzedni temat :: Następny temat
ubezpieczenie procesora - padłam :-[
Autor Wiadomość
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2011-04-08, 20:49   

Dziewczyny a moze mi podacie jakies informacje odnosnie tego ubezpieczenia ? Tzn Ile to kosztuje z kim to zalatwiac itp (moze byc pw)

Edit : Wybaczcie - hiszpanskie wina szkodza na glowe i na myslenie :) Przeciez ja 20 kwietnia juz lece do Hiszpani wiec nie mam szans by zalatwic z tym ubezpieczeniem w Polsce . Mam nadzieje ze hiszpanski Alianz to prowadzi ale to sie zorientuje tam ..
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2011-05-14, 17:27   

Ja swego Opusa 2 ubezpieczam w ALLIANZ w Lesznie. Z tego co wiem tylko Allianz tym się trudni. Moje coroczne ubezpieczenie wynosiło 352.-. Jak będzie w tym roku nie wiem.
Te wasze kwoty są wręcz szokujące. Ciekawe jak wyglądać będzie u mnie we wrześniu. Aż strach pomyśleć.
 
     
Paolo_T 

Dołączył: 15 Wrz 2009
Posty: 26
Wysłany: 2011-05-17, 22:12   

Dostalem oficjalną ofertę od Uniqa i oferuje ona aktualnie składkę ubezpieczeniową w wysokości 1,2% sumy ubezpieczeniowej. Od przedstawicielstwa Med-el dowiedzialem sie, iż dla Duet2'a suma ubezpieczeniowa przewidziana jest na 20 tys. PLN (jak wyjaśniali, wartość rynkowa jest znacznie wyższa, a obniżona kwota jest tylko dla celów ubezpieczenia - taki dodatkowy benefit dla pacjentów Med-el - wyjaśnili, że obniżona suma nie ma wpływu na sposób rozliczania ubezpieczenia - tj. np. w przypadku uzasadnionej całkowitej szkody wydaje się z zasady najnowszy implant (o szczegóły pytać samego Med-el'a). Uniqa ubezpiecza także implanty innych firm tylko wtedy trzeba indywidualnie ustalać sumę ubezpieczeniową.

Pls pamiętajcie, że dane i fakty jakie przedstawiłem są ustalone na mój implant i mogą się różnić w innych okolicznościach/ sytuacjach - zatem pls każdorazowo potwierdzajcie i sprawdzajcie swoje warunki ubezpieczeniowe - pytajcie, pytajcie i jeszcze raz pytajcie! :)

Pozdrawiam,

Pawel
_________________
UP: Med-el Duet 2 (od 04.01.2010)
UL: Phonak Naida IX
Blog: http://ku-swiatu-dzwiekow.blogspot.com/
 
     
kibas 

Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-11-10, 17:56   

Dzwoniłem dziś do Pani z Alianza, wg słów pani Danuty Miszkiewicz - Zawieji od nowego roku będą negocjować nowe stawki i prawdopodobnie koszt ubezpieczenia jeszcze wzrośnie - dlatego, komu kończy się ubezpieczenie, niech jak najszybciej przedłuża dalej. :( Szkoda, że nie mam dobrych wieści
_________________
Freedom luty 2006
Nucleus 5 listopad 2011
 
     
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-10, 22:48   

kibas, a czy wiesz może ile procentowo wzrośnie ubezpieczenie? I czy w związku z podwyżką zmniejszy się udział własny, który teraz jest tak ustawiony, że nie obejmuje np. wymiany przetartego kabelka...? Bo jeżeli podwyżka będzie znaczna to może warto ubezpieczyć się jeszcze w starym roku... (tak zrobiłem w ubiegłym roku z ubezpieczeniem samochodu i opłaciło się :-) )
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-11-11, 12:32   

Tutaj zaraz wyjdzie, że pół osób zrezygnuje z pokrycia ubezpieczeń... :roll:
Sama zadzwoniłam do pani Zawieji ma mi do grudnia wysłać do podpisania umowę, mimo, że mnie umowa kończy się w styczniu...
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
kibas 

Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-11-12, 18:23   

No, aż tak szczegółowo pani Zawieja się nie wypowiadała ... szkoda. Podejrzewam, że jak każda podwyżka, tak i ta po kieszeni uderzy - natomiast nie wierzę, żeby ubezpieczenie pokrywało inne elementy np. przetarte kabelki - pamiętajcie, ze Medicus też musi na czymś/kimś zarabiać - swoją drogą, ciekawi mnie, ile będą kosztować elementy do mojego nowego Nucleusa 5? Zedrą skórę?

:-?
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-11-15, 18:02   

Andel, do kiedy dokładnie zamierzasz podpisać umowę i do ktorego stycznia ona jest ważna (ta stara)?
Jestem w podobnej sytuacji jak Ty.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
kibas 

Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-11-18, 18:59   

Mam już umowę, udział własny 15% i nie mniej niż 1000 zł, jednorazowy koszt to 941 zł he! - nic tylko ... się ugryźć.
_________________
Freedom luty 2006
Nucleus 5 listopad 2011
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2011-11-20, 19:05   

Moje ubezpieczenie jakie zapłaciłam we wrześniu wyniosło 360.- przy sumie odtworzeniowej 20tys. Czytam was i myślę, że jak na mój OPUS2 duet cosik wyszło dużo mniej niż wasze, ale może dlatego że to już 4 roczek kroczy. Dodam, że od początku miałam mniej więcej tyle. Ubezpieczenie odnawiam co roku.
Kabelek - kabelek przetarł mi się i dostałam go w ramach ubezpieczenia czyli za darmo.
I co wy na to?
 
     
Kacha 

Dołączyła: 09 Cze 2011
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-21, 08:32   

Witam,

Również mam implant firmy Opus.... Fakt ubezpieczenie wynosi około 360zł. Ale wynika to z tego iż firma ta wychodzi na przeciw klientom, przy ubezpieczeniu podając niższą kwotę po to, by zachęcić nas użytkowników implantów właśnie do ubezpieczenia go. Nie ma to nic wspólnego z tym ile nosisz tenże implant.
Pozdrawiam
Kacha
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2011-11-21, 21:57   

Dzięki Kacha :)
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-12-20, 15:59   

czy coś wiadomo w sprawie ubezpieczeń procesorów Medel?
Styczeń za parę dni.

Czy rzeczywiście będą takie podwyżki jak pisaliście?
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,031 sekundy. Zapytań do SQL: 9