Poprzedni temat :: Następny temat
Aparaty słuchowe
Autor Wiadomość
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-12-08, 16:38   

Elu komplikuje się sprawa, że właśnie, nie wiemy jaki to model, firma aparatu słuchowego. Chciałabym pomóc, ale w ciemno nie chcę Ci nic mówić.
Sama czekam teraz na dofinansowanie aparatu i cena mojego wynosi 4700, jest to firma Phonak (słynie on z drogich aparatów, ale jeśli chodzi o jakość jest dobra) jednak znajdzie się zawsze ktoś, kto pochwali inny model firmy aparatu np. Oticon czy Bernafon.
Jeśli mogę ci podpowiedzieć co mój aparat ma w cenie 4700 to:
- mam zdecydowanie lepsze słyszenie bez sprzężeń - tj. jest to funkcja, która sama adaptacyjnie dostosowuje się w ekstremalnych sytuacjach do wytłumienia hałasu, piskliwych tonów nie ściszając przy tym pasma i jakość dźwięku.
- aparat ten jest też dobry dla osób, które w sposób dobry czy nawet ograniczony będą miały możliwość słyszenia wysokich częstotliwości. 9np. ćwierkanie ptaków, co ja dopiero mogłam usłyszeć w implancie, a teraz będę mogła słyszeć i w implancie i w aparacie)
- mam bardzo przydatną funkcję ZoomControl - automatycznie koncentruje się na mowie, niezależnie od kierunku, z którego ona dochodzi.( np. dajmy rozmowa w samochodzie)
- wyrazistość dźwięków i pełna jakość rozumienia mowy, jakbym sobie wczepiła implant tylko bez ingerencji operacyjnej, rozumienie i wyłapywanie takich głosek jak ś, ć , sz, cz czy h, f i w.


Zawsze możesz podejść, zapytać ewentualnie przedzwonić by dopytać jaka to firma aparatu. Jest dużo aparatów w cenie 4000 zł i każdy aparat w takiej cenie może być najlepszy ;-) Jak się Pani mama czuła w ustawieniu, jak odbierała itp?
-
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2011-12-08, 18:30   

Cytat:
Chciałabym pomóc, ale w ciemno nie chcę Ci nic mówić.
Sama czekam teraz na dofinansowanie aparatu i cena mojego wynosi 4700, jest to firma Phonak (słynie on z drogich aparatów, ale jeśli chodzi o jakość jest dobra) jednak znajdzie się zawsze ktoś, kto pochwali inny model firmy aparatu np. Oticon czy Bernafon.
Jeśli mogę ci podpowiedzieć co mój aparat ma w cenie 4700 to:


Dzięki Andel
Tym właśnie mi pomogłaś wiele. Bo właśnie z tego forum czerpię wiele informacji. Co do firmy danego aparatu dziś dzwoniłam, ale poproszono mnie bym zadzwoniła jutro przed południem. Prześlą też i audiogram mamy. Wymienione przez ciebie aparaty przestudiuję w komputerze, a potem mając możliwość testowania przez 2 tygodnie przedyskutuję w zakładzie protetycznym Auris bo z tamtąd mama dostała zaproszenie. Przy bardziej dokładnych informacjach napiszę tu. Nie chcę czekać stycznia bo nie wiadomo jak to dalej będzie wyglądać w cenniku i dofinansowaniu.
pozdrawiam.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-12-08, 21:55   

Tak na wszelki wypadek pytam - pamiętasz wszystkie aspekty proceduralne związane z dofinansowaniem? W tym ewentualnie z PFRON czy tam PCPR, co tam funkcjonuje u Was.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
Wysłany: 2011-12-09, 19:35   

Mirku mama dostanie tylko z NFZ. PFRON powiedział (już o tym kiedyś pisałam),że wiekowym nie dadzą dofinansowania. Co do NFZ wiem, że mam podbić "papierek" u nich czyli zgodę na dofinansowanie, a dopiero załatwiać cd zakupu aparatu. Dzięki wam lżej mi się te sprawy znosi.
Dziękuję Wam za troskę i pomoc.
 
     
Krzysiek 

Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-02-21, 18:00   

Witam Was serdecznie,
jako ze niedawno dowiedziałem się, a wlasciwie potwierdziłem badaniami ze mam ubytek słuchu (uszkodzenie odbiorcze nerwowo - czuciowe) + niesamowity szum w lewym uchu (caly czas jakbym miał przy uchu swiszczacy czajnik) proszę Was o pomoc w wyborze odpowiedniego aparatu. Ze względu na szum nie zalecono mi aparatu CIC, a sugerowanymi sa: phonak audeo 0,30 albo 0,50 (choć nie mogę znaleźć tych oznaczen na stronie producenta), oticon ino albo nera lub widex dream.
Dodam ze mam 37 lat i ubytek tonow wysokich.
Z góry dziekuje
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2014-02-21, 19:13   

Ale my nie jestesmy audiologami ani protetykami wiec sie tym nie zajmujemy . Musisz isc do protetyka on Ci dobierze odpowiedni aparat
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Krzysiek 

Dołączył: 21 Lut 2014
Posty: 2
Wysłany: 2014-02-21, 23:52   

wlasnie od niego mam te typy. widziałem wcześniej pewne opinie w temacie wiec myslalem ze może ktoś cos wie. poza tym forum nie działa od 2 lat wiec zglosze się gdzie indziej. dzieki
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2014-02-22, 17:16   

forum dziala nic sie nie boj (popatrz sobie na inne tematy kiedy byly ostatnie posty i nie pisz o czyms o czym nie masz pojecia ) po prostu jesli ktos oczekuje od nas niemozliwego to nie piszemy .
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 17 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2014-02-22, 19:26   

Krzysiek napisał/a:
wlasnie od niego mam te typy.

No to niech ci udostępni do testowania.

Aparat słuchowy to nie jest coś, co działa na zasadzie - "ja jestem zadowolony, to i ty będziesz".
Poza tym to są twoje pieniądze!
Krzysiek napisał/a:
phonak audeo 0,30 albo 0,50 (choć nie mogę znaleźć tych oznaczen na stronie producenta)

Tak bywa we współczesnym świecie, kiedy poprawna pisownia w ojczystym języku jest beee.
Poszukaj sobie jako Phonak Audeo Q30, Q50 (i inne Q).
Cytat:
Dodam ze mam 37 lat i ubytek tonow wysokich.

Rewelacyjna informacja!
Pomyśl co jest ważne dla dla tych, którzy zasugerować coś mogliby!
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,031 sekundy. Zapytań do SQL: 8