Poprzedni temat :: Następny temat
Akumulatory
Autor Wiadomość
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-18, 10:30   

z pilota korzystam bardzo rzadko, właściwie to raczej korzystałem na samym początku przygody z 5tką i kojarzy mi się, że widziałem 4 kreski, potem 3, potem 2, a potem to już znak pustego akumulatorka... Ale myślę, że te informacje z pilota powinno traktować się jako orientacyjne wartości, a wnioski wyciągnąć z faktycznego czasu działania akumulatorkow i baterii.
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
alusia_10 

Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: kraków
Wysłany: 2011-11-18, 14:30   

Dzięki krakus 02 :-)
Tak naprawdę syn mi jeszcze nie daje znać o rozładowaniu baterii Długość ich działania orientacyjnie wiem z tego forum Nie zawsze jeszcze mogę wyczuć kiedy mam wymienić Nie chciałabym wymieniać za wcześnie a często zdarza się że wymieniam przy ściąganiu procesora Marcin ma długie włosy i nie widać światełka Częste podchodzenie i sprawdzanie czy świeci czy nie z czasem może zacząć denerwować Dlatego dość często używam pilota który prawdo podobnie działa nie tak jak powinien Jeszcze będę pytała w Kajetanach Dzięki i pozdrawiam :)
_________________
UP-NUCLEUS 5 10 10 2011 R
UL-NUCLEUS FREEDOM 05.2006r ( WYMIANA NA 5 03.2014 r )
 
     
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-18, 15:48   

...no tak, zapomniałem, że niektóre dzieciaczki jeszcze mogą nie sygnalizować wyłączenia procesora. U mnie Ola przychodzi do mnie z procesorem w dłoni i mówi: "tato, bateria nie działa!" Pozdrawiam ciepło
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
kibas 

Dołączył: 06 Lis 2011
Posty: 9
Wysłany: 2011-11-18, 18:42   

No, ja jestem duużo starszy, nucleusa 5 mam od 8 listopada, za to jadę od początku na akumulatorach więc postaram się coś na ten temat wyrazić. Zarówno jesli chodzi o duży jak i mały akumulator to na pilocie jest stopniowo po jednej kresce sygnalizowane zużycie prądu, z tym i tu chce zaznaczyć, kiedy są 2 kreski dla akumulatorów to procesor wysyła klika dźwięków informujących że bateria zaczyna się wyczerpywać, zaraz potem pokazuje 1 kreskę i po pewnym czasie po 4 dźwiękach procesor się wyłącza. Natomiast jeśli chodzi o baterie np. Reyovac Cochlear Advanced to pilot nigdy nie pokazuje 4 kresek, zawsze tylko 2. Jak jest z innymi bateriami to nie wiem, nie sprawdzałem, dopiero zamierzam sobie zakupić trochę baterii rożnych producentów i typów do testów i posprawdzać, jak to działa.

Natomiast tuż po uruchomieniu pilota mamy możliwość zobaczyć stan baterii samego pilota.
_________________
Freedom luty 2006
Nucleus 5 listopad 2011
 
     
alusia_10 

Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: kraków
Wysłany: 2011-11-18, 21:44   

U mojego syna nie ma problemu ze stary procesorem Przychodzi i mówi "nie słyszę " baterie wymieniam Nie daje znać przy nowym mam nadzieję że jest to przejściowe na początku Dlatego dość często wspieram się pilotem Może Kibas ma rację Czas od 2 do 4 kreski jest tak krótki że tego nie wychwytuję No i te dźwięki których nie słyszę bo to nie ja noszę procesor My też używamy baterii Reyovac Cochlear Advanced i trzymają tak jak w freedomie Kibas wiem wiem po uruchomieniu pilota jest stan baterii pilota następnie program na którym jest noszony procesor-połączenie cewki z procesorem i na koniec stan naładowania akumulatorka Przynajmniej tak jest u nas Chodzi mi tylko o to że widzę na pilocie kreski zielone 4 przy całkowicie naładowanym akumulatorku-3-2- i procesor wyłączony przyczym po całym dniu noszenia znika tylko 1 kreska a na drugi dzień wieczorem po 2 kresce procesor się wyłączy sam :!: Pozdrawiam :)
_________________
UP-NUCLEUS 5 10 10 2011 R
UL-NUCLEUS FREEDOM 05.2006r ( WYMIANA NA 5 03.2014 r )
 
     
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-18, 23:05   

alusia_10, zastanawiam się dlaczego synek sygnalizował na freedomie a nie robi tego na 5tce...? Olka zaraz po zmianie na 5tke dawała nam znać, że nic nie słychać kiedy baterie/akumulatorki padły...
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
alusia_10 

Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: kraków
Wysłany: 2011-11-19, 10:40   

Nie mam pojęcia Być moze miał mniejsze korzyści z noszenia aparatu (na prawym uchu) niż Ola o ile córeczka nosiła aparat Sygnalizuje tylko buczenie i stukanie jak zakładam jako pierwszy nowy procesor W Kajetanach powiedzieli ; pierwsze ustawienia (09.11.11 r) sa bardzo ciche więc myślałam że tak może być Dzięki za spostrzeżenia będę na to zwracać uwagę i w jakiś sposób uczyć Marcina podczas zmiany batrerii (akumulatorków) że jest coś inaczej jak przy 2 procesorach Pozdrawiam i dzięki za pomoc :)
_________________
UP-NUCLEUS 5 10 10 2011 R
UL-NUCLEUS FREEDOM 05.2006r ( WYMIANA NA 5 03.2014 r )
 
     
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-19, 12:19   

alusia_10, dopiero teraz się zorientowałem, że Twój syn ma 5tke na prawym uszku zamiast aparatu, a lewe to Freedom. Bo wczesniej myślałem, że to była wymiana z freedoma na 5tke. To jest wszystko OK, Ola też na początku nie reagowala jak zmieniliśmy aparat na procesor. Tak jak powiedzieli Ci w Kajetanach, pierwsze ustawienia są bardzo delikatne i nie musi być reakcji dziecka, jest OK. Dobrze, ze się zrozumieliśmy bo niepotrzebnie wzbudzilem niepokój...
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
alusia_10 

Dołączyła: 19 Cze 2007
Posty: 7
Skąd: kraków
Wysłany: 2011-11-19, 12:37   

Krakus02 dzięki za wszysto to co mówisz dla mnie jest to bardzo ważne Usiłuję opisywać wszystko bardzo zrozumiale aby osoba nie znająca drugiej strony wiedział o co chodzi Dzięki za tak szybką odpowiedz Powiem że mnie bardzo uspokoiłeś myślałam że jest coś nie tam z nami Pozdrawiam :)
_________________
UP-NUCLEUS 5 10 10 2011 R
UL-NUCLEUS FREEDOM 05.2006r ( WYMIANA NA 5 03.2014 r )
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-11-23, 19:41   

Mam pytanie: czy ktoś miał podobnie jak ja?

Tzn. nie działają mi akumulatory, 2 szt spośród trzech które mam od czerwca tego roku, dziś to odkryłam.
Co to znaczy nie działają? Naładowałam 2 akumulatory przez noc, zakładam jeden i nie świeci mi dioda w procesorze, tzn. że nie ma energii w nim.
Z drugim akumulatorem podobnie.
Co może być przyczyną?
Instrukcja do system Da Capo niestety o tym nic nie wspomina, nie wiem co robić, czy zgłosić się do Kajetan czy do firmy Medel?
Wiem na pewno że to nie wina procesora, podłączyłam pudełko na baterie i chodzi.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-23, 20:19   

mruczkin, a czy masz jakiś wskaźnik naładowania w ładowarce? W ładowarce Nukleusa jest dioda, która sygnalizuje naładowanie zmieniając kolor świecenia z żółtego na zielony. Bo może ładowarka nie ładuje Ci akumulatorków. Jeżeli jednak ładuje to problem może być w połączeniu akumulator - procesor. Może coś "nie styka". Zadzwoń do Kajetan tam powiedzą Ci czy sprawę załatwiać przez nich czy przez medela.
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-11-23, 21:41   

Mam wskażnik całkowitego naladowania w ładowarce.Jest właśnie dioda. która miga jak się ładuje bateria, i druga która się zapala jak się ładowanie zakończy.
W tej chwili bat nr 2 ładuję, wyglada to ze strony kontrolek prawidłowo, natomiast jak wsadzam dodatkowo bat nr 1 - naładowana wg mnie ostatniej nocy, ale nie chce na niej działac procesor - to wszystkie kontrolki przestaja migać.
Czy do inżynierów jest jakiś kontakt mailowy? Bo przez telefon hm, może być problem :).
W instrukcji podają że gwarancja trwa rok. Na razie jestem dobrej mysli, zobaczymy co z tego wszystkiego wypali.
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
krakus02 
tata Oli

Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 32
Skąd: Kraków
Wysłany: 2011-11-24, 07:30   

mruczkin, z Twojego opisu można wnioskować, że może akumulatorek robi jakieś zwarcie. Do inżynierów nie mam maila, ale ja zawsze dzwonię rano przed 8 lub po 14 i jakoś udaje się dodzwonić. Zgłoś to jak najszybciej póki jest gwarancja.
_________________
Marcin - tata Oli (ur. 2004); obustronny głęboki niedosłuch; UP-Nucleus Freedom od 03.06, od 08.11 wymiana na Nucleus 5; Kraków
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 8