Poprzedni temat :: Następny temat
Koszykówka
Autor Wiadomość
Agusia 
Nucleus 5

Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-12-13, 11:59   Koszykówka

Witajcie, mam wszczepiony implant ślimakowy Nucleus 5 - robione było w 2010 roku ......



Mam pytanie, ponieważ przed wszczepem byłam zawodniczką gry koszykówki, trenowałam od dziecka do momentu kiedy jeszcze nie miałam implantu ślimakowego.


Chciałam się dowiedzieć, czy koszykówka jest zagrożeniem dla nas? nigdy nie dostawałam w głowę, a gram w kosza już przez 15 lat, nie miałam żadnych upadków, oprócz tego,że sobie nie źle stłukłam nogę i musieli mi założyć gips w zeszłym roku, ale żadnych upadków nie miałam dotyczące walnięcia w głowę.

Zauważyłam,że nie potrafię zrezygnować z tego sportu, dla mnie to jest naprawdę pociechą aby zadowolić siebie samego.....

Jak sądzicie, czy można grać (oczywiście procesor mam schowany, nie trenowałam z aparatami słuchowymi wcześniej, nie trenowałabym z procesorkiem)

[ Dodano: 2010-12-14, 11:33 ]
Witam,
zasadniczo nie ma przeciwwskazan do uprawiania tego typu sportow.
Ogolnie przyjeto, ze nalezy w miare mozliwosci unikac sportow urazowych.
Jedynie zdecydowanie przeciwwskazanym sportem jest kickboxing.
W przypadku koszykowki boimy sie po prostu zderzenia glowami w powietrzu,
co zreszta takze bez implantu jest niebezpieczne.
pozdrawiam,

(odpisał lekarz,który zajmował się implantem :)... )

więc w koszykówkę będę sobie grała....
 
     
Kadamiec 

Dołączył: 23 Lis 2009
Posty: 26
Wysłany: 2010-12-14, 11:51   

czesc

mam implant od prawie roku Nucleus Hybrid - duet elektryczno-akustyczno,

tez uprawiam sport,
jezdzę na rowerze, zwykłym i górskim, pływam , grywam w siatkówkę

np. jak na siatkówce pilnuję patrze jak piłka leci, piłka siatkowa jest lekka nie powinno stanowic zagrozenia, .

na rowerze to jezdzę w kasku tak dopasowałem kask zeby nie uwierało i jest ok.

co do koszykówki myślę ze pilnie obserwować piłki po prostu pilnować się, nie szarpać sie, nie szaleć, nie przesadzac.

Pozdr. Krzys z Łodzi
_________________
UL: 90-100 dB, Oticon Digifocus
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 27.01.2010
 
     
Agusia 
Nucleus 5

Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-01-19, 16:29   

Właśnie uświadomiłam sobie, mam świadomośc,że muszę uwazac na siebie, oczywiscie bede nadal w trakcie gry koszykowki. Bede zdejmowac jak zawsze procesor mowy ale na glowe i tak trzeba bedzie uwazac:)

[ Dodano: 2011-09-24, 01:03 ]
Trenowałam koszykówkę, ale z powodu zdrowia - stwierdziłam, że będę nadal grać tylko w szachy... Procesor zawsze chowałam do pudełeczka i trenowałam bez problemu, nie było przeszkody aby rezygnować wcześniej z ukochanego Sportu.
Implant nie przeszkadza w tym...
_________________
http://deaf-agusia.blogspot.com/
 
     
9magda5 

Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 9
Skąd: Pruszków/Warszawa
Wysłany: 2011-09-27, 19:15   

Co do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, unihokeja to z Kajetan zalecili mi granie w kasku, takim miękkim. Taki kask mam już 2 lata i szczerze powiem ze gdy w nim gram to czuje się ze jestem bezpieczna, zaczęłam ostro grać, jak przed impalntem. Tylko nie mogę odbijać głową, ale w nosie mam ich te "zakazy". Biorę to na swoją odpowiedzialność i tyle..
_________________
"Najlepszym lekarstwem na wszelkie troski jest piłka nożna" A. Iniesta <3

T'estimo Barca!

Warszawa moim miastem.. (L)egia moim klubem..
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2011-09-27, 20:30   

Ja w koszykowke gram bez implantu w specjalnie zaprojektowanej opasce na glowe . W miejscu gdzie jest czesc podskorna w opasce wszyte jest takie jakby plastikowe pudelko . Na poczatku bylo mi trudno grac w takiej opasce ale sie przyzwyczailem i jest OK .
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Agusia 
Nucleus 5

Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-27, 20:32   

Ja grałam w koszykówkę i w piłke nożną bez niczego, owszem czasem zakładałam opaskę aby włosy nie spadały, dość dobra była, spadało ale to kwestia przezwyczajenia
_________________
http://deaf-agusia.blogspot.com/
 
     
9magda5 

Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 9
Skąd: Pruszków/Warszawa
Wysłany: 2011-09-27, 20:39   

Rzeszowianin napisał/a:
Ja w koszykowke gram bez implantu w specjalnie zaprojektowanej opasce na glowe . W miejscu gdzie jest czesc podskorna w opasce wszyte jest takie jakby plastikowe pudelko . Na poczatku bylo mi trudno grac w takiej opasce ale sie przyzwyczailem i jest OK .


bez implantu to mam rozumieć że bez procesora? A o jakiej opasce ty piszesz? Napiszesz coś o niej więcej ? ;>
 
     
Agusia 
Nucleus 5

Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-27, 20:41   

9magda5 napisał/a:
Rzeszowianin napisał/a:
Ja w koszykowke gram bez implantu w specjalnie zaprojektowanej opasce na glowe . W miejscu gdzie jest czesc podskorna w opasce wszyte jest takie jakby plastikowe pudelko . Na poczatku bylo mi trudno grac w takiej opasce ale sie przyzwyczailem i jest OK .


bez implantu to mam rozumieć że bez procesora? A o jakiej opasce ty piszesz? Napiszesz coś o niej więcej ? ;>




Miał oczywiście na mysli,że bez procesora :), bo implantu nie jesteśmy w stanie wyjmować. Mógłbyś nam podać konkretne zdjęcie tej opaski chciałabym się upewnić jakie można by było kupić, kto wie sama bym kupiła taką, ale szczegóły także dokładne poproszę :)
_________________
http://deaf-agusia.blogspot.com/
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2011-09-27, 22:24   

Piszac "bez implantu" mialem na mysli oczywiscie te czesc ktora sie sciaga - juz sie gubie w tym jak te wszystkie czesci nazywaja :)
Co do opaski to nie mozna jej nigdzie kupic bo zostala zaprojektowana specjalnie dla mnie a zamowil ja dla mnie moj klub i za nia zaplacil :) (ponoc dosc sporo) Opaska przypomina opaske frotte ktora wkladaja na reke tenisisci lub na glowe (ze znanych sportowcow w podobnej opasce gra tenisista James Blake) . Jutro po treningu zrobie zdjecie i tu wrzuce
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Agusia 
Nucleus 5

Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 29
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-09-27, 22:43   

Rzeszowianin napisał/a:
Piszac "bez implantu" mialem na mysli oczywiscie te czesc ktora sie sciaga - juz sie gubie w tym jak te wszystkie czesci nazywaja :)
Co do opaski to nie mozna jej nigdzie kupic bo zostala zaprojektowana specjalnie dla mnie a zamowil ja dla mnie moj klub i za nia zaplacil :) (ponoc dosc sporo) Opaska przypomina opaske frotte ktora wkladaja na reke tenisisci lub na glowe (ze znanych sportowcow w podobnej opasce gra tenisista James Blake) . Jutro po treningu zrobie zdjecie i tu wrzuce



Nazywa się procesor :)

Co do opaski to ja posiadam z frotte do Tenisa Ziemnego i zakładałam zawsze na głowę w trakcie gry koszykówki i trenowało się bez problemu :)
_________________
http://deaf-agusia.blogspot.com/
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2011-09-28, 02:47   

Tylko ze ta opaska tylko przypomina ta do tenisa . Na pewno jest od niej szersza . W miejscu gdzie jest implant wszyte jest takie jakby "utwardzenie" ze nawet mocne uderzenie pilka nie jest w stanie zrobic krzywdy (dostalem juz pare razy na meczach i nic sie nie dzieje)
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
9magda5 

Dołączyła: 05 Cze 2011
Posty: 9
Skąd: Pruszków/Warszawa
Wysłany: 2011-09-28, 14:41   

Rzeszowianin napisał/a:
Tylko ze ta opaska tylko przypomina ta do tenisa . Na pewno jest od niej szersza . W miejscu gdzie jest implant wszyte jest takie jakby "utwardzenie" ze nawet mocne uderzenie pilka nie jest w stanie zrobic krzywdy (dostalem juz pare razy na meczach i nic sie nie dzieje)


A nie wiesz może jakiej to firmy jest opaska, albo czy można kupić ją przez internet? Skoro piszesz że piłka nie jest w stanie zrobić krzywdy podczas meczu to ja wolę opaskę od mojego kasku xD
_________________
"Najlepszym lekarstwem na wszelkie troski jest piłka nożna" A. Iniesta <3

T'estimo Barca!

Warszawa moim miastem.. (L)egia moim klubem..
 
     
TomekPopek21 

Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-02-12, 15:49   

Witam
A ja mam pytanie trochę z innej beczki czy jak gracie z innymi to nie odczuwacie że dają wam fory ??? Jak to wygląda w waszym przypadku !!!
_________________
moja strona
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2013-02-12, 17:35   

Jakie fory ? Mi nigdy nic nie dawano . Gra jest taka sama , treningi , wyjazdy , opieka medyczna jak w zawodostwie
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
LidiaBorys87 

Dołączyła: 06 Kwi 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-04-06, 17:23   

każdy tak mówi ale prawda jest całkiem inna. A czy uważacie że osoby z implantami powinni współzawodniczyć z zdrowymi zawodnikami. Była kiedyś w telewizji ostra wymiana zdać bo jeden koleś co miał na nogach implanty dosuwał nienaturalnie szybko i logiczne że w dużej mierze to technologia a nie jego mięśnie umożliwiały mu lepsze wyniki czy to waszym zdaniem jest fair. czytałam też że na olimpiadach paraolimpijskich zawodnicy specjalnie się kaleczą aby otzymywać dodatkowe ulgi i więcej punktów.
_________________
www.swimandfun.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,036 sekundy. Zapytań do SQL: 9