Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsze Podlaczenie Pytania!! Dotyczace malych Dzieci
Autor Wiadomość
Misiu_tg 

Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 2
  Wysłany: 2011-07-05, 23:02   Pierwsze Podlaczenie Pytania!! Dotyczace malych Dzieci

Witam

Szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie?
Jakie były reakcje waszych dzieci drodzy rodzice przy pierwszym podłączeniu???
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi....

Jestem ojcem 10 miesięcznej Jessici ( od urodzenia nie słyszy ). Od około miesiąca jest ona za implantowana, jest już po podłączeniu procesora mowy ( Cochlear ).

I po tym pierwszym podłączeniu nie zauważyłem żeby zwracała szczególnie uwagę na dźwięki. Sporadycznie zdarzy się, stwarza wrażenie ze coś słyszy ale chwile później zadzwoni telefon i nic tak jakby ja to nic nie interesowało. Wiem może za dużo wymagam, lekarz mówi ze ona musi się do tego przyzwyczaić ze wymaga to czasu. Szukałem w internecie informacji, opisów ale nic konkretnego nie znalazłem.
W moim otoczeniu, w mojej rodzinie nie mam kogo zapytać ;(
Mięliśmy dzisiaj wizytę, u lekarza powiedział ze wgrywa nowe ustawienia dla niej ( ale nie zauważyłem różnicy ). Mamy jeszcze jedna wizytę w piątek.

Po prostu boje się ze coś jest nie tak, po głowie chodzi mi dlaczego czy jest to normalne ze mój skarb nie reaguje na włączenie odkurzacza albo trzaśniecie drzwi. Moze jeszcze jest za wczesnie??.................


Bardzo dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-07-06, 10:09   

Dużo pytań pozostaje nurtujących, na które nie zawsze są konkretne odpowiedzi.
Ja jeśli w ten sposób mogę pomóc, to opiszę dokładnie taką samą sytuację na 2 osobach, które w podobnych okresach zaimplantowały swoje pociechy. Byłam naocznym obserwatorem ich wzlotów, załamania, że coś nie działa, by stopniowo, powoli zauważyć, że jednak są efekty.
Przykład pierwszy, dziewczynka, niedosłuch szybko zdiagnozowany, a raczej urodziła się jako głucha. Rodzice szybko zaaparatowali maleńką, by nabyła jakiś dźwięków akustycznych. Efekt był taki sam, jak Pan przedstawia w przypadku Jessici. Reagowała na gesty, mimikę, wibracje, nigdy na dźwięki. Długo jednak rodzice nie mogli zdecydować się na implant, a jeśli już to przed ukończeniem 1 roku życia. I proszę nie spodziewać się spektakularnych efektów, rodzice też przyjeżdżali często na ustawienia, a efektów nie było, inżynierzy mówili, że nastawiają kolejne programy, a z mową małej wszystko stało w miejscu. Dodam, że była pod obserwacją 2 logopedek w tym trafiła do mojej. Dopiero po 3 miesiącach można było usłyszeć jakiś cichutki szept, że mała zaczyna ruszać ustami, że próbuje coś mówić, bo dźwięki miała już powoli opanowane, reagowała, że coś się dzieje za nią, przed nią, obok, nawet jeśli nie wiedziała co, to pokazywała.
Drugi przykład, podobny 7- miesięczny chłopiec, wszczepienie implantu, żywe dziecko, bym mogła w skrócie powiedzieć. Implant się przyjął. Podłączenie implantu było spokojne, nic dziecka nie wystraszyło. I tez powtórka jak wyżej, często przyjazdy, rehabilitacja, a efekty minimalne, ale chłopiec zaczął gaworzyć na swój sposób. Reagował na swoje imię, na bębenek, wibracje.
Większość rodziców ma bardzo, może aż nazbyt duże wymagania, ja się im po części nie dziwię. Wystarczy, że widziałam co się dzieje w klinice w Krakowie. Podłączenie implantu i ustawienie 5 programów nie spowoduje, że dziecko od razu wszystko od różni, co się dzieje wokół niego. Wchodzi w świat dźwięków, gdzie wcześniej było nieco oderwane. Zdaję sobie sprawę, że najtrudniej rodzicom powiedzieć, proszę czekać, bo mnie sami rodzice pytają, co pamiętam jak byłam mała i ile słyszałam, żeby chociaż sami mogli mieć nadzieję, że ich dziecko choć troszkę słyszy jak ja wtedy.
Jedynym sprawdzianem dla pana, co często rodzice próbują z wskazówką ode mnie to jak mała będzie leżała w łóżeczku, ale nie będzie miała zdjęty implant i zasłonicie jej (jeśli ma coś w rodzaju łóżka z baldachimem) nieco przestrzeń twarzy ( typu bok i tył) niech ktoś weźmie maskotkę, która będzie beczała, grzechotała i niech wychodzą te dźwięki, jeśli mała się zorientuje, to znaczy, że wykorzystuje reszki słuchowe jakie ma, czyli coś słyszy, jednak nie wie co to jest, ale reaguje bo skądś dociera do niej ten dźwięk.

Nie pisze pan jaki dokładnie ma niedosłuch pańska córka i na jakich częstotliwościach. Proszę obserwować swoje dziecko, mówić do niej tak jakby była słysząca, bawić się z nią, nie wiem jak z rehabilitacją, ale uczestniczyć na zajęciach logopedycznych, żeby widzieć jak pracować, jak pobudzić słuchowo maleństwo, efekty powinny być stopniowe, a radość jeśli pan usłyszy (mam taką nadzieję) za jakiś czas cokolwiek w ustach małej będzie wielka. Nie tracić nadziei, mam nadzieję, że udzielą się tu również inni rodzice, jeśli nie zapomnieli o forum. Jeśli nie, zapytam pewne osoby czy mogę podać adres mailowy do korespondencji dla Pana o podobnej sytuacji i wszystko opowiedzą :)

Pozdrawiam serdecznie i postaram się odezwać szybko ;-)
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
mirek 

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 428
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-07-06, 17:13   

Misiu_tg napisał/a:
. Od około miesiąca jest ona za implantowana, jest już po podłączeniu procesora mowy ( Cochlear ).


To czy implant działa, powinno już być sprawdzone jednoznacznie! I taka informacja powinna być Tobie znana, przekazana przez inżyniera podłączającego procesor.
Test obiektywny po podłączeniu procesora mowy. Jasna informacja czy z implantem, elektrodami i ich przewodnictwem jest OK. Możliwe, że przeoczyłeś tą wiadomość.

Z przyczyn chyba oczywistych poziom programów dla dzieci jest na początku maksymalnie niski. Nie ma się co dziwić, że po pierwszym podłączeniu niewiele dociera do mózgu. Zwłaszcza jeśli dziecko przez 10 miesięcy kształciło jedyną dostępną drogę dom informacji zewnętrznych - wzrok!

Dla mnie to rozwiązanie lepsze niż totalny szok akustyczny, a co za tym idzie ciągły płacz dziecka i potem psychiczny wstręt do tego co ma za uchem.

Pozwólcie mu po prostu nauczyć się, że coś takiego jak słyszenie również istnieje. Pozwólcie inżynierom na spokojną pracę, ale pytajcie o wszystko i dostarczajcie im maksimum wiadomości o zachowaniu dziecka.
_________________
ESPrit 3G, maj 2005. Od grudnia 2010 Freedom.
 
     
Misiu_tg 

Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 2
Wysłany: 2011-07-06, 23:41   

Dziekuje za szybka odpowiedz.

Anděl jezeli bedzie mozliwosc to bede bardzo wdzieczny za te adresy. Masz racje chyba na poczatek spodziewalem sie za duzo A Wlasciwie my ja i moja malzonka. Poprostu mielismy nadzieje ze jak zostanie podpieta to bedzie reagowala na dzwieki praktycznie od razu. Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz.... troszke spadl nam kamien z serca.

Panie Mirku z implantem jest wszystko OK zapewnial nas lekarz. Dziekuje Panu za wypowiedz napewno mi to bardzo pomoglo.


Dziekuje jeszcze raz goraco i zycze przyjemnych wakacji.
 
     
Rzeszowianin 
You'll Never walk alone

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 330
Skąd: Girona - ESP
Wysłany: 2011-07-07, 03:08   

Misiu_tg jak mawiaja : Nie od razu Krakow zbudowano . Na takie duze efekty trzeba czasu . Na pewno na plus jest to ze Twoja corka jest malutka i na pewno wczesniej czy pozniej zacznie slyszec . Niech mnie poprawia jesli zle pisze ale wlasnie chetnie implantuja takie male szkraby jak Twoj bo jest wieksza szansa na to ze bedzie slyszec niz np 60 letni dziadek . Glowa do gory . Pozdro
_________________
UL: Nucleus Freedom (aktywacja 18 kwietnia 2011)
UP: Nucleus 6 (aktywacja 27 grudnia 2013)
----------------------------------------------------------
Usted nunca caminaba solo ... con tal que tus sueños se hicieron añicos ... Nunca el mismo
 
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2011-07-12, 18:14   Re: Pierwsze Podlaczenie Pytania!! Dotyczace malych Dzieci

Misiu_tg napisał/a:
Witam

Szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie?
Jakie były reakcje waszych dzieci drodzy rodzice przy pierwszym podłączeniu???
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi....

Jestem ojcem 10 miesięcznej Jessici ( od urodzenia nie słyszy ). Od około miesiąca jest ona za implantowana, jest już po podłączeniu procesora mowy ( Cochlear ).

I po tym pierwszym podłączeniu nie zauważyłem żeby zwracała szczególnie uwagę na dźwięki. Sporadycznie zdarzy się, stwarza wrażenie ze coś słyszy


Nie znam się na dzieciach. Ale pamiętam, że sama zaraz po podłączeniu właściwie nie słyszałam żadnych dźwięków. Dochodziły one do mnie stopniowo, a proces ten trwał kilka tygodni w przypadku wyższych częstotliwości i kilka miesięcy dla niższych.
Być może córka ma bardzo delikatne programy ustawione na początek i stymulacja jest trudna do zauważenia przez osoby postronne.
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
kasiawwl 

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 9
Skąd: wołomin
Wysłany: 2011-10-23, 23:45   

Witam jestem mama bliźniąt urodzonych ze skrajnym wcześniactwem chlopcy maja teraz 3,5 roku u jednego stwierdzono głeboki niedosłuch od roku czekamy na implant do tej pory waham sie z decyzja czy napewno sie na to zgodzic poniewaz dziecko powtarza pojedyńcze słowa prosze o jakies podpowiedzi poniewaz gdy mówie lekarzom ze dziecko reaguje na dziwiek i powtarza słowa patrza na mnie jak na warjatke czy ktos miał taki przypadek i co robić dziekuje
_________________
kasiawwl
 
     
barbie3 

Dołączyła: 09 Lut 2013
Posty: 1
Wysłany: 2013-02-09, 13:38   nice post

Hi, it is a very nice page, it have a nice and useful information, i like it very much. It is very entertaining and also informative Thanks.
_________________
pmp study guide pmp study guide
toefl course toefl course
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,031 sekundy. Zapytań do SQL: 8