Poprzedni temat :: Następny temat
Aparaty słuchowe
Autor Wiadomość
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-01-27, 20:27   

Ale potwierdzasz, że rzeczywiście NIE WARTO do głębokich ubytków słuchu dawać bajeranckich aparatów drogich? ;) Ujął mnie gościu tym, że mnie nie naciągał, a z drugiej strony czytałam że lepsze rozumienie mowy bla bla bla u Paolo chyba i Ciebie Andel i rozumiem, że jednak warto? Tylko czy za taką cenę?

Słyszenie przez Phonaka i Naidę było bardzo podobne, takie mam odczucie na te parę minut w gabinecie protetyka. Siemens ma tylko jeden model dla głębokich ubytków, to musiał być Cielo. Ogólnie na rynku jest max 15 aparatów do wyboru przydatnych do mojego typu niedosłuchu. Czyli mało, porównując szeroki wybór dla mniejszych ubytków.

Tak, mam w UL 98dB, chcesz to ci przepiszę mój audiogram. Tylko muszę go poszukać.

Pochwale się, że moja audiometria słowna czy to w obu CI i HA (tu 35%), czy w samym CI, samym HA, czy CI bez wkładki (jak to fachowo powiedzieć???) czy to w HAŁASIE czy W CISZY - wyniki są takie same. I może są niskie (jak to pan protetyk określil) ale dla mnie po 9 m-cach są dobre. I tego się trzymam! Tym bardziej że ucha implantowanego nie mordowałam żadnym aparatem przez 20 lat, sobie spały nerwy po prostu :).
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-01-27, 21:10   

Znaczy się jeśli chodzi o pojęcie bajery to kryją się w tym po prostu dodatkowe funkcje lub programy, tylko powiedzmy sobie na co nam one skoro nie będziemy z nich korzystać poza pierwszym głównym programem. Nie wiem jak ty ale z Supero412 w ogóle nie korzystam ani z programu drugiego nie mówiąc już o programie trzecim.
Zapomniałam spytać ową Panią, kiedy mierzyłam aparaty czy gdybym zrezygnowała z dodatkowych funkcji, ale wybrała moją Naidę czy cena spada...może się wkrótce dowiem to wspomnę o tym. Szczerze? Dla mnie te 10 tysięcy to dużo, ale patrząc na fakt, jak funkcjonuje, ile mi dają możliwości, jakości słyszenia i co za tym idzie rozumienie mowy fakt może warto się pokusić? Boli tylko fakt, że za lepszą jakość słyszenia trzeba płacić, ale co mają powiedzieć rodzice małych dzieci, którzy chcą dla nich jak najlepiej.

No tak szeroki wybór niestety jest ale tylko do lekkich, góra średnich ubytków słuchu co też nad tym boleje. :roll:

Prostym słowem chodzi Ci o audiometrie wolnego pola w ciszy i w hałasie ot co ;) Muszę Ci pogratulować bo naprawdę, przy takim okresie braku stymulacji ucha to efekt jest bardzo zadowalający :*
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-01-27, 21:14   

Dzięki Andel :).

Pan był łaskaw sie wyrazić, że od lepszego słyszenia mowy mam implant. aparat jest od uzupelniania implantu, czyli trzeba dowalic te niskie dźwięki. ŻADEN aparat słuchowy nie jest w stanie przeskoczyć implant.
Howgh.
I co z tym zrobic.
Hyhy, ciekawe co on mówi tym, ktorzy implantu nie mają ;)

Kolejna moja wątpliwośc to to, że obecnie moje Supero412 troche jest podgłośnione i słyszę lepiej. Nie bez znaczenia jest fakt, że dostałam nowe ustawienia procesora.
Tak na szybko, po 5 min. - nie widze wiekszej róznicy między podgłośnionym Supero a np. Naidą I czy Cielo. I teraz pytanie: po co wymieniac aparat, poza oczywistymi przyczynami typu aparat sie starzeje, kurzy, poci, w moim np. klapka od baterii troche luźna, ale baterie jeszcze z niej nie wypadają ;)

To prawda, aparat nie przeskoczy implantu, dziś okazało się że słyszę - w urządzeniach ale słyszę dźwięki wysokie coś ok 5000 Hz :)
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
Ostatnio zmieniony przez mruczkin 2011-01-27, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-01-27, 21:19   

No ale skoro korzystasz z aparatu przy implancie to wiadomo, że chcesz by aparat zgodnie współpracował z implantem. Jeśli trzeba dowalić niskie dźwięki ale mam pytanie do aparatu czy do implantu? Bo jeśli do aparatu to sama możesz poprosić tam gdzie kupowałaś aparaty czy nie mogli by Ci niskie pasma ustawić ;)
Mnie w Kajetanach na kwalifikacji pytano czy nie mam za wysoko ustawione niskie pasma, co mówiłam od razu, że nie i żeby nie ruszać mi tych ustawień. I fakt faktem, prawdą jest, że żaden aparat nie przeskoczy Ci możliwości implantu.

Co do wymiany, technologia brnie do przodu w przypadku małych dzieci i młodzieży bardzo szybko aparaty się zużywają poza tym są większe wymagania...
Kurczę nie potrafię Ci do końca odpowiedzieć, bo co mam ci powiedzieć, że refundację dostaniesz tylko po okresie 5 lat?
Co do poluzowanej klapki to radzę Ci uważać, ja nie wiem kiedy mi się coś poluzowało wściekałam się, że Supero ma 3 lata i już mi szwankuje a tu się okazało, że to klapka i poszła cała obudowa do wymiany za 500zł.
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
mruczkin 

Dołączyła: 29 Mar 2010
Posty: 93
Wysłany: 2011-01-27, 21:31   

Już ten aparat miałam naprawiany w serwisie, po 1,5 roku od kupna padło..... nie pamiętam co. Ale nie dzialał totalnie.
Kiedyś pamiętacie aparaty były nie do zajeżdzęnia, wieczne. a teraz cyfrowe gówienka ;), technika coraz bardziej zawikłana, łatwiej o zepsucie.
Co do refundacji to właśnie te 5 lat minęło, i dlatego ruszyłam ten temat. Ale te 560 zł z NFZ to dowala prawda? W momencie braku kasy. Co do PCPR to dotąd mi nie przysługiwało dofinasowanie, watpie więc by to zsię zmieniło.

Andel, Ty lepiej chyba ode mnie słyszysz, że byłaś w stanie tak zobrazować różnice m. piątka i dziewiątką :)
_________________
UL: 98 dB, Phonak Supero 412; UP: 110 dB, Medel Duet od IV 2010, od VI 2011 Opus 2 Medel-a
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-01-27, 21:51   

No mi też minęło 5 lat i dlatego wałkuje i przymierzałam Naidy, żeby zobaczyć które lepsze. I mruczkin wiesz to czy ja wiem czy aż tak dobrze słyszę? Może to kwestia tego, że aparaty spokojnie miałam 18 lat i nauczyłam się w nich z czasem sama wysłuchiwać co słyszę, czego nie, jak działają, co mi przeszkadza dlatego łatwiej mi wybrać i Wam opisać...
Co do zobrazowania to wiadomo, że łatwiej pokazać na przykładzie i opisać, więc jeśli się tylko moja relacja na coś przydała to bardzo się cieszę :)
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Agg 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 09 Cze 2007
Posty: 167
Wysłany: 2011-01-28, 18:21   

Zaraz. Ale przecież Naida ma coś, czego nie ma Supero i inne starsze modele: transpozycję dźwięków z częstotliwości niesłyszanych wcześniej na pasmo, które się słyszy? I to powinno dawać lepsze rezultaty?

Co do sensu dobierania super aparatu przy implancie: w stereo zawsze się słyszy lepiej, jeśli uda się te urządzenia zgrać, to efekty powinny być niezłe. Tak mi się przynajmniej wydaje. Na pewno zakup aparatu jest opcją znacznie mniej ryzykowną i tańszą od operacji na drugie ucho...
_________________
http://ci.hell.pl/
UL: Nucleus Freedom od marca 2007
UP: ok. 90-100 dB, Widex P38
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-01-30, 20:31   

Agg napisał/a:
Zaraz. Ale przecież Naida ma coś, czego nie ma Supero i inne starsze modele: transpozycję dźwięków z częstotliwości niesłyszanych wcześniej na pasmo, które się słyszy? I to powinno dawać lepsze rezultaty?


Otóż to Agg w zupełności się z tobą zgadzam. Nie wiem gdzie ja miałam głowę, że pominęłam tak coś ważnego już przeglądając nawet wykres, który przedstawiłam.
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
gas 

Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-07-25, 14:23   

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem rodzicem dziecka niedosłyszącego z dużym ubytkiem obustronnym w zakresie dużych częstotliwości. Obecnie noszę się z zamiarem wymiany aparatów słuchowych. Zaproponowano mi Phonak Solana SP. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi aparatami? Obecnie je testuję i wydaję mi się, że lepiej sprawdzały się poprzednie Widex Aikia. Proszę również o informację w jaki sposób można w pełni optymalnie ustawić aparaty u dziecka. Z góry dziękuje na szybkie podpowiedzi.
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-07-25, 17:32   

Drogi gas,

nie podajesz wieku swojego dziecka, a to istotne przynajmniej dla mnie jeśli mogę Ci pomóc. Najpierw pytanie z ciekawości, jak dziecko funkcjonowało w Widexach Aikia?
Największe doświadczenie jeśli chodzi o aparaty słuchowe mam z zakresu Phonak, ewentualnie mogę doradzić Oticon w przypadku małego dziecka, ponieważ Oticon ma w programie NOAH wbudowany bazę danych na zasadzie ustawienia aparatu z 3 stopniami, czyli stopniowo, by dziecko mogło się przyzwyczaić do dźwięków, a potem znów przyjeżdżamy i kolejny program wzmacniamy dziecku. Ale przejdźmy do Phonaka. Mam pytanie dlaczego Solana, a nie Junior jeśli mówimy o dziecku, choć wyczytałam, że niedosłyszące (w zależności w jakim jest właśnie wieku). Ja od małej wychowywana jestem na Phonaku i nie wyobrażam sobie by nagle przejść na Widexy czy choćby Siemensy (które rzekomo mi proponowano), ponieważ odróżniam jakoś słyszenia w poszczególnych aparatach, a testowałam nie mało cyfrówek. Sama przymierzam się teraz na czekanie w kolejce po aparat słuchowy Phonak Naida, o którym pisałam tutaj, post na samym końcu praktycznie:
http://forumslimaczek.ifp...?t=135&start=15

Co do aparatu Phonak Solana, znalazłam Panu istotne informację tutaj:
http://www.phonak.com/pl/...a/overview.html

http://www.phonak.com/con...SP_GB_V1.00.pdf

Informacje jakie wyczytałam dla Panu o Phonaku Solana SP z angielskiego są takie, że:
-Solana Sp zawiera rozmiar baterii 13,
-ostrzega się protetyków słuchu, że ten aparat trzeba ostrożnie, ale można ustawić poziom ciśnienia do 123 dB SPL.
-Szczególną ostrożność należy zachować przy montażu tego instrumentu, gdyż istnieje ryzyko pogorszenia resztek słuchowych użytkownika.

mam nadzieję, że częściowo pomogłam, gdyby jednak czegoś Panu brakowało proszę pisać. W miarę możliwości postaram się udzielić odpowiedzi.

Pozdrawiam
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
gas 

Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-07-25, 20:58   

Bardzo dziękuję za szybką podpowiedź. Dodaję, że dziecko ma 10 lat i ten model aparatu polecił protetyk jako optymalne przy tak dużym ubytku słuchu. Bardzo zaniepokoiła mnie informacja o możliwym pogorszeniu resztek słuchowych. Wobec tego jak można ustrzec se przed tym i właściwie ustawić te aparaty?
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-07-25, 21:06   

Ja powiem tak nie brałabym dosłownie wszystkiego co producent pisze, aczkolwiek może pan sam zapytać protetyka co on o tym sądzi. Przynajmniej zobaczy, że pan sprawdził i jest ciekaw. Jednak ja sama mam reszki słuchowe i nie pogorszyły mi się nawet jeśli na niskie dźwięki mam wysoko ustawione parametry słyszenia. A to skoro dziecko ma 10 lat to Solana może być jak najbardziej, powinna się sprawdzić i oby dobrze służyła pańskiemu dziecku na kolejne 5 lat :) Właściwie nigdy nie da się idealnie ustawić aparatu, dziecko ma 10 lat, ale jeśli potrafi powiedzieć co słyszy, czego mu brakuje, powinno się ustawić mu dobrze aparat do jego potrzeb, a nie jak większość protetyków ustawia do audiogramu, ścisza sprzężenie, zadaje podstawowe pytania, nawet jeśli pacjent kiwa głową, że jest dobrze, nie robi na nim testu by sprawdzić czy faktycznie ma dobrze. Na pewno dziecko będzie musiało się przyzwyczaić, jednak jeśli zauważycie jakieś niepokojące sygnały typu, coś go będzie drażnić, czegoś niedosłyszy, coś mu będzie przeszkadzało, coś będzie za cicho, za głośno wróćcie do protetyka i poprawcie raz jeszcze ustawienia bo macie prawo je modyfikować ;)
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
gas 

Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-07-25, 21:23   

No właśnie testujemy te aparaty już kilka dni i zauważyłem, że rozumienie mowy u dziecka jest nieco gorsze. Nawet przeprowadziłem mały test na programie słyszenia lektora z komputera na programie logopedycznym i lepsze rozumienie zdań uzyskaliśmy po zmianie aparatów na stare Widex. Dlatego nie wiem co mam myśleć na ten temat. Na chwilę obecną wydaje mi się, że lepsze rozumienie mowy dziecko miało na poprzednich aparatach i dlatego zastanawiam się czy są sposoby zbadania rozumienia mowy na nowych aparatach, czy można je ustawiać na tylko na podstawie wywiadu z dzieckiem-bo to wydaje mi się mało obiektywne. Chciałbym również zapytać o jakieś alternatywne modele aparatów, czy może Naida o których Pani pisze?
 
     
Anděl 
Przyszły Protetyk Słuchu


Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 24 Mar 2009
Posty: 139
Wysłany: 2011-07-25, 22:00   

Przeważnie ustawienie aparatów słuchowych odbywa się na podstawie wywiadu z pacjentem, niezależnie od tego czy jest obiektywne czy nie. Pisze Pan , że dziecko jest niedosłyszące, za chwilę widzę, że ma duży ubytek słuchu. Czy byłaby taka możliwość, że dałby Pan radę zeskanować audiogram albo po prostu napisać, ile dB przy jakich częstotliwościach?
Hmmm ja powiem tak, rozumienie mowy ja miałam fatalne przez 2 tygodnie przy nowych aparatach od moich starych z którymi byłam zżyta 5 lat, więc tutaj proszę do końca się nie smucić, ani obawiać, że coś jest nie tak. Kwestia przedstawienia się z Widexów na Phonaki też powoduje chwilowy spadek rozumienia i rejestrowania dźwięków.
Na obecną chwilę gdyby się sugerować tym, że pańskie dziecko jest niedosłyszące, a nie, że ma głęboki niedosłuch czuciowo-nerwowy, powiedziałabym, że Naidy mogą okazać się za mocne dla dziecka. Dlatego w dużej mierze muszę mniej więcej wiedzieć jak przestawia się audiogram, jesli nie w postaci audiogramu to chociaż niech będzie napisane.
_________________
UL: 85-110 dB, Phonak Naida S III UP
UP: Cochlear Nucleus Freedom Hybrid - 23.03.2009

Zdolność mówienia należy do wrodzonych praw naturalnych każdego dziecka. Dla głuchego dziecka stanowi ona realną szansę utrzymywania kontaktu z otoczeniem.
 
     
Ela 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 14 Mar 2010
Posty: 295
  Wysłany: 2011-12-07, 18:25   

Witam. I odnawiam ten wątek.
Uffff wróciłam z mamą z audiogramu.Dostała na darmowe badanie słuchu. Słuch uległ pogorszeniu. Aparat wewnątrzuszny po 5 latach stał się za słaby. Wzięto mamie odcisk ucha na wkładkę doszną i zaproponowano jej nowy aparat. Czytając wcześniej was już wiedziałam, że można przez 2 tygodnie przetestować dany aparat i dopiero potem kupować. Okazało się, że tak i zgadzają się. Wobec tego mam pytanie?
czego mogę się spodziewać po cenie 4000.- bo taką zaproponowano? Z nowości jakiej firmy jest w tej cenie nalepszy?
Może to naiwne pytania bo każdy z nas ma inne potrzeby, ale chciałabym poczytać wasze wypowiedzi. Odbiór wkładki i próbnego aparatu mam za tydzień. Byłam ciut przemęczona i przegapiłam wzięcie adiogramu oraz spytanie się jakiej firmy zaproponują. Chciałabym się przygotować do tej wizyty dlatego tu znowu pytam. Aparat ma być zauszny. Sama mam duet opus2 na drugie ucho nie noszę aparatu bo go nigdy nie miałam i nie proponują mi.
Za podpowiedzi z góry dziękuję.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Ładowanie strony... proszę czekać!
Template junglebook v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne fixing Program do sklepu
Strona wygenerowana w 0,041 sekundy. Zapytań do SQL: 8